ZOO Dvůr Králové zahájí v sobotu 9. dubna mezisezonu

ZOO Dvůr Králové zahájí v sobotu 9. dubna mezisezonuDíky příznivému počasí, které s sebou přineslo jaro na začátku tohoto týdne, poběží od 9. dubna v ZOO Dvůr Králové mezisezona. Hlavním lákadlem pro návštěvníky bude bezesporu Lví safari vlastním vozem, které bude během mezisezony v provozu o víkendech.
Do Lvího safari mohou návštěvníci zavítat už o nadcházející sobotě nebo neděli od 10 do 17 hodin. Vjezd je umožněn zatím jen vlastním automobilům a pouze o víkendech. Spuštění provozu Africa Trucků plánuje ZOO Dvůr Králové až od hlavní sezony. Výběh Lvího safari, kam střídavě chodí samčí a samičí smečka lvů, má rozlohu přes 1,5 ha, uvnitř vede komunikace dlouhá více než půl kilometru, kterou je možné projet vícekrát.
Lví safari ale není to jediné, na co se mohou návštěvníci během mezisezony v zoo těšit. Do svých venkovních výběhů už pravidelně chodí žirafy síťované i Rothschildovy, zebry nebo nosorožci. Na svých venkovních stanovištích už opět hlídkují neposedné surikaty a mangusty.
Otevírací doba zoo je během mezisezony prodloužena do 17. hodiny, ale můžete zůstat i déle a opustit zoo samostatnými turnikety až ve večerních hodinách. Mimo pavilonu Ptačí svět, který je uzavřen v 16 hodin, jsou ostatní vnitřní expozice přístupné až do 20 hodin. Vstupné platí dle ceníku mezisezony a ceny zůstávají stejné jako minulý rok.
Vyrazte s rodinou na výlet do zoo a vychutnejte si tu přicházející jaro.