Bubny z Afriky – Mbunda Afrika

Bubny z Afriky - Mbunda AfrikaBubny z Afriky, směs rytmu, temperamentu a vášně – to je černošská hudební skupina Mbunda Afrika. Všichni její členové pocházejí z různých států afrického kontinentu. Jsou mezi nimi zastoupeni umělci z Demokratické republiky Kongo, Konžské republiky, Angoly, Guiney, Toga, Burkiny Faso, Senegalu, Pobřeží Slonoviny a Tuniska.
Hudební styl skupiny má inspiraci v hudebních rytmech zejména z Demokratické republiky Kongo, ale těží také z různorodosti složení původu všech hudebníků skupiny. Při vystoupení skupiny Mbunda Afrika tak můžeme vyslechnout tóny doslova z celé Afriky. Ve Dvoře Králové nad Labem můžete vystoupení skupiny Mbunda Afrika shlédnout například během letního afrického festivalu. A věřte, že to stojí opravdu za to.
Frontman skupiny, Mulenda Mabuaka Sonny, který pochází z Demokratické republiky Kongo, mluví česky jako řada dalších členů skupiny. Je moderátorem koncertů a svým exotickým vyprávěním seznamuje diváky s africkou kulturou a tradicemi.
Skupina také pořádá vlastní vystoupení, účastní se rozličných festivalů a soukromých akcí. A to nejlepší nakonec. Skupina nabízí vystoupení skupiny pro školy s povídáním o Africe a výukou bubnování, afrických písní a tance. Svá vystoupení provádí také během firemních akcí a svateb a v neposlední řadě na různých slavnostech a dalších akcích. Chcete-li tedy zažít tu pravou africkou atmosféru, Mbunda Afrika je pro vás tím správným tipem.


Více informací o skupině získáte na webu www.mbundaafrika.com