Běh Safari 2016

Běh Safari 2016Už jen několik dní zbývá do startu tradičního Běhu Safari na necelých 11 kilometrů. Zkrátka však nepřijdou ani menší závodníci, pro které je zcela nově připraven rodinný běh Lvím safari na 1800 m. Závody pořádá ZOO Dvůr Králové ve spolupráci s Městem Dvůr Králové nad Labem a Tělovýchovnou jednotou.
Sportovní sobota ve Dvoře Králové bude zahájena rodinným během. Malí závodníci vyběhnou na trať sami nebo za doprovodu svých rodičů v 10.30 od hlavního vjezdu do safari královédvorské zoo, kde mezi 9.00 a 10.15 proběhne i registrace rodinného závodu. Závodníci se mohou těšit na speciální trasu, která povede přes areál Lvího safari.
Běžci, kteří upřednostní delší trasu a zvolí hlavní závod na 10,9 kilometrů, se na startovní pole postaví ve 12 hodin. Hlavní část závodu vede přes Africké safari, kde se v sezoně prohánějí stáda zeber, antilop a pakoňů. Tuto sobotu však bude patřit pouze závodníkům Běhu Safari.
Registrace a prezence všech závodníků do hlavního závodu je možná v den startu od 8.00 do 11.00 v kanceláři TJ Dvůr Králové na atletickém stadionu. Běžci budou poté dopraveni ke startu do dvorské zoo.
Vyhodnocení rodinného závodu proběhne na parkovišti u zoologické zahrady na místě startu. Hlavní závod bude ukončen na atletickém stadionu ve Dvoře Králové, kde budou vyhlášeni všichni umístění v jednotlivých kategoriích.
Běžci, kteří nedosáhnou na stupně vítězů, nemusí být zklamaní. Každý účastník obdrží památeční diplom, díky kterému má v sobotu vstup do dvorské zahrady jen za polovinu. Stačí se diplomem prokázat na pokladně a užít si den v zoo.
Všichni návštěvníci zoo navíc mají v sobotu 2. dubna jedinečnou příležitost projít si pěšky Africké safari Josefa Vágnera. Safari bude přístupné po 13. hodině a jeho brány se uzavřou v 16 hodin.
Více informací o závodu najdete na http://www.tjdk.cz/atletika/. S případnými dotazy se můžete také obrátit na propagace@zoodk.cz nebo tj.dk@tiscali.cz
Ve stejný den se uskuteční také sportovní akce s názvem „Zkus maraton Kuks“, která zve všechny zdatné běžce na maraton nebo půlmaraton se startem v Kuksu. Více informací najdete na www.rungorun.cz/zavody/zkusmaratonkuks/