ZOO Dvůr Králové srdečně zve na Běhy Královédvorskem

ZOO Dvůr Králové srdečně zve na Běhy KrálovédvorskemV sobotu 2. dubna 2016 se uskuteční Běhy Královédvorskem, které dvorská zoo pořádá ve spolupráci s Tělovýchovnou jednotou Dvůr Králové nad Labem a organizací RunGoRun.cz. V rámci Běhů Královédvorskem si mohou běžci vybrat z několika typů závodů. Chybět nebude tradiční Běh Safari, který se letos poběží už po dvaatřicáté.
Běh Safari v letošním roce nově nabízí možnost zvolit si ze dvou druhů tratí. Hlavní závod na 10,9 km odstartuje v sobotu ve 12 hodin na parkovišti ZOO Dvůr Králové u hlavního vjezdu do Safari. Trasa vede přes Africké safari Josefa Vágnera a končí na atletickém stadionu pod Hankovým domem. Pro rodiče s dětmi je připraven běh o délce necelé dva kilometry, při němž budou mít jedinečnou možnost podívat se přímo do velkého výběhu lvího safari. Start rodinného závodu je naplánován na 10.30 hod.
Na nejrychlejší závodníky Běhu Safari čekají hodnotné ceny, které věnuje Městský úřad Dvůr Králové a ZOO Dvůr Králové. Pro všechny ostatní závodníky, kteří se neumístí na stupních vítězů, jsou přichystány upomínkové předměty. Po ukončení závodu si mohou návštěvníci zoo projít trasu Afrického safari, které bude přístupné do 16 hodin.
Podrobnosti o registraci a další informace o závodu najdete na stránkách TJ Dvůr Králové http://www.tjdk.cz/atletika/
Závodníci, kteří dávají přednost delším tratím, se mohou v rámci Běhů Královédvorskem zúčastnit závodu „Zkus maraton Kuks“, který se stejně jako Běh safari koná v sobotu 2. dubna 2016. Trasa maratonu vede z nádvoří Hospitalu Kuks po naučné stezce kolem Braunova betléma a dále po turistických značkách na Zvičinu – nejvyšší kopec Podkrkonoší s výhledy na Krkonoše, Jizerské i Orlické hory. Více informací získáte na: http://www.rungorun.cz/zavody/zkusmaratonkuks/