ZOO Dvůr Králové pořádá 22. konferenci EARAZA

ZOO Dvůr Králové pořádá 22. konferenci EARAZAV ZOO Dvůr Králové byla v pondělí 5. září zahájena konference významného mezinárodního společenství – Euroasijské asociace zoologických zahrad a akvárií (EARAZA). Konferenci pořádá dvorská zoo u příležitosti 70. výročí svého založení a pozvání na ni přijali zástupci z téměř 70 zoologických zahrad a dalších institucí z desítky zemí.
Kromě vedení EARAZA včetně jejího prezidenta Vladimira Spitsina se konference zúčastní nejvyšší výkonný představitel Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií (EAZA) Thomas Kauffels a také prezident Unie českých a slovenských zoologických zahrad Erich Kočner.
Pozornost bude během jednání věnována především spolupráci mezi jednotlivými členskými zahradami, záchranným programům ohrožených druhů zvířat, novým poznatkům v chovu v zoologických zahradách, ale také environmentálnímu vzdělávání pracovníků i veřejnosti.
V rámci programu konference, která potrvá do 9. září, budou mít účastníci možnost poznat kromě dvorské zoologické zahrady také Zoo Wroclaw a navštívit významné památky v okolí Dvora Králové.
EARAZA – Euroasijská regionální asociace zoo a akvárií byla založena v roce 1994 a zakladateli se staly zoologické zahrady v Moskvě, Novosibirsku a Seversku. V současné době sdružuje 84 členů z Evropy a Asie. Činnost asociace spočívá především v podpoře výměny zvířat mezi členskými zahradami, koordinaci reintrodukčních programů, zastupování zájmů členů v mezinárodních organizacích, publikační činnosti a výměně informací mezi členy. V asociaci je kromě ZOO Dvůr Králové také dalších devět českých zahrad.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..