ZOO Dvůr Králové poděkovala svým partnerům a přátelům

ZOO Dvůr Králové poděkovala svým partnerům a přátelům za úspěšnou sezonu 2015. Ilustrační foto (c) Michal SúkupV pátek 11. prosince ZOO Dvůr Králové poděkovala za úspěšnou sezonu svým partnerům, podporovatelům a přátelům. Na výročním setkání ředitel zoo Přemysl Rabas zhodnotil průběh roku 2015 a představil plány do roku příštího. Největší novinkou sezony 2015 bylo nepochybně lví safari, které ZOO Dvůr Králové otevřela jako první ve střední a východní Evropě. Na výstavbě lvího safari se významně podílel zřizovatel ZOO Dvůr Králové, Královéhradecký kraj. Své jméno se lvím safari spojil i generální partner zoo, tedy Československá obchodní banka, a nový partner lvího safari, státní podnik Lesy ČR.
V areálu lvího safari byl vystavěn nový pavilon, dvorečky a velký zabezpečený výběh s půlkilometrovou komunikací pro vozidla návštěvníků. I přes to, že se jedná o styl provozu, se kterým zoo zatím neměla přímé zkušenosti, díky pečlivým přípravám se provoz lvího safari rozběhl hladce a bez vážnějších komplikací.
Mezi další novinky uplynulého roku, v němž byla hlavním partnerem ZOO Dvůr Králové Skupina ČEZ, patřila jihoafrická vesnička s opuštěným zlatokopeckým dolem a větrným mlýnem s vodní nádrží. Její výstavbu podpořila Nadace ČEZ.
Významnou novinkou roku 2015 bylo otevření expozice drilů černolících. Pro tyto impozantní primáty byl upraven bývalý pavilon a výběh lvů. V pavilonu Africká savana zase vznikla nová expozice hrabáče kapského. O všech těchto událostech hojně informoval Český rozhlas, mediální partner zoo, který ze Dvora Králové připravil desítky reportáží a také letní přímý přenos.
„Díky podpoře našich partnerů a díky všem uvedeným novinkám jsme dosáhli nárůstu návštěvnosti a už v měsíci říjnu 2015 překonali celkovou návštěvnost z předešlého roku,“ uvedl ředitel zoo Přemysl Rabas. „Chtěli bychom proto za úspěšný rok 2015 poděkovat jak svému zřizovateli, tak i našim sponzorům, partnerům, adoptivním rodičům, kmotrům nově narozených zvířat a vůbec všem přátelům, kteří nás jakýmkoli způsobem podpořili nebo to u nás mají rádi.“
V roce 2016 ZOO Dvůr Králové oslaví 70. výročí od svého založení. Při té příležitosti zoo plánuje velké investice do svého dalšího rozvoje. Atraktivitu areálu pro návštěvníky ještě zvýší úpravy expozic u žiraf a nosorožců, po dlouhých letech se do zoo také vrátí hroch a v centrální části vznikne zcela nová vesnička v západoafrickém stylu s expozicemi pro drobná zvířata. Na ubytované návštěvníky navíc budou čekat nové luxusní stany. Podrobnější informace o připravovaných investicích najdete zde.

ZOO Dvůr Králové

INFORMACE PRO MÉDIA
Simona Jiřičková, tisková mluvčí
tel. +420 499 311 299, mob. +420 773 757 579
simona.jirickova@zoodvurkralove.cz
http://www.zoodvurkralove.cz