ZOO Dvůr Králové po sedmi letech znovu přivítala 500 000 návštěvníků

ZOO Dvůr Králové po sedmi letech znovu přivítala 500 000 návštěvníkůDvorská zoologická zahrada zažila tento rok mimořádně úspěšnou sezonu. Právě dnes se raduje z překročení hranice 500 tisíc návštěvníků. Loňský rok přitom zakončila s návštěvností 494 tisíc lidí a potvrdila tak, že je nejnavštěvovanějším cílem Královéhradeckého kraje.
„Rozvoji královédvorské zoo věnovalo vedení kraje velkou pozornost. Naše úsilí se evidentně vyplatilo, což dokazují především údaje o návštěvnosti. Hranice půl milionu příchozích byla pomyslnou metou, které jsme chtěli dosáhnout. Nyní se nám to podařilo,“ zhodnotil výsledky zoo náměstek hejtmana Otakar Ruml odpovědný za oblast regionálního rozvoje, grantů a dotací.
„K 70. výročí založení zoo, které letos slavíme, jsme si nemohli přát lepší dárek. K překročení půl milionové hranice návštěvnosti nám kromě novinek, které jsme návštěvníkům letos představili, pomohlo také příznivé počasí, jež panovalo během téměř celé hlavní sezony. Budeme se snažit, aby k nám i v příštím roce noví návštěvníci přijížděli v takto hojném počtu a ti stávající se k nám rádi vraceli,“ říká ředitel ZOO Dvůr Králové Přemysl Rabas.
Radost z tohoto úspěchu měl kromě vedení zoo také samotný půlmiliontý návštěvník, kterým se stala paní Ledvinková. Tu s celou její rodinou zoo odměnila speciálním zážitkovým programem Offroad safari a pobytem v Safari Park Resortu, který je součástí zahrady.
Hranici půlmilionové návštěvnosti zahrada naposled překročila v roce 2009. Ke zvýšené oblibě ZOO Dvůr Králové jako turistického cíle přispělo několik novinek, které zoo letos představila. Na jaře se do zoo vrátili hroši, o několik měsíců později otevřela západoafrické městečko Tiébélé, rozšířila ubytovací kapacity v Safari kempu o luxusní stany a na podzim návštěvníkům představila krytou expozici pro nosorožce.