Je tu Týden duchů. ZOO Dvůr Králové ovládnou dýně a strašidla.

Je tu Týden duchů. ZOO Dvůr Králové ovládnou dýně a strašidla.V ZOO Dvůr Králové zahájí v sobotu 22. října tradiční podzimní akci Týden duchů. Strašidelnou atmosféru umocní živá strašidla, stezka odvahy, ale především stovky vydlabaných dýní rozzářených svíčkami. Chybět nebudou ani dýňové nadílky pro zvířata. Týden duchů potrvá do neděle 30. října.
Součástí oslav Týdne duchů bude dlabání dýní přímo v zoo. Každý návštěvník si tak bude moct na určených stanovištích vydlabat dýni dle své fantazie a umístit ji na libovolné místo v zoo. Navečer pak stovky dýňových strašidýlek rozsvítí celou zahradu. Tento rok je v plánu připravit pro návštěvníky okolo 4 500 dýní.
Sváteční program bude obohacen v pátek 28. října, kdy na návštěvníky čeká od 17 hodin stezka odvahy s živými strašidly a strašidelné soutěže o ceny. Stezka vede kolem Ostrova lemurů, ale lemury zde tentokrát neuvidíte. Místo nich tu všechny odvážlivce přivítají čarodějnice, duchové a kostlivci.
V pátek proběhne v zoo rovněž akce Den s Lesy ČR. Ta dětským návštěvníkům nabídne pět soutěžních stanovišť, na kterých se budou plnit úkoly, malovat a poznávat. Za splnění všech disciplín čeká na soutěžící drobná odměna. Stanoviště najdete u velkého dřevěného hradu naproti Zooshopu.
Během oslav si přijdou na své i zvířata. Pro ty jsou téměř na každý den připraveny dýňové nadílky doplněné o jejich oblíbené pochoutky.
O dýňové speciality ale nepřijdou ani návštěvníci. V Restaurantu Lemur se bude servírovat dýňové menu pro děti i dospělé.
Zoo bude během Týdne duchů otevřena od 9 do 18 hodin, zůstat ale mohou návštěvníci i déle.