ZOO otevře o víkendu Africké safari a zahájí už 70. hlavní sezonu

ZOO otevře o víkendu Africké safari a zahájí už 70. hlavní sezonu - foto (c) Lukáš PavlačíkAfrické safari Josefa Vágnera v ZOO Dvůr Králové začíná pomalu ožívat. Každý den sem ošetřovatelé postupně přesouvají skupiny afrických kopytníků a také ptáky. První návštěvníci budou moct do safari zavítat už tuto sobotu 23. dubna, kdy dvorská zoo zahajuje hlavní sezonu.
Jako první byli do safari přesunuti pelikáni. „I v letošním roce jsme byli v chovu těchto ptáků úspěšní, na začátku května dokonce plánujeme návrat několika jedinců na Filipíny, kde v minulosti zcela vyhynuli,“ říká zoolog Michal Podhrázský a doplňuje, že vypuštění šestnácti pelikánů na vodní plochy v safari předcházela preventivní kontrola každého z nich.
Pelikány následují antilopy a zebry. „Před každou sezonou je vždy nezbytné provést „jarní“ úklid v celém areálu safari, zkontrolovat oplocení a zabezpečit brány. Teprve poté začínáme navážet zvířata, letos dokonce poprvé plánujeme přemístit do safari také pštrosa z našeho chovu,“ říká zoolog Jiří Hrubý.
Do každodenního provozu bude uvedeno rovněž Lví safari, které bylo během dubna otevřeno pouze o víkendech. Pro cestu do Afrického i Lvího safari můžete využít Afrika trucky dvorské zoo a během jízdy se dozvědět něco nového o životě afrických zvířat od zkušených průvodců. Na oblíbené vyjížďky večerním safari se můžete vydat od června do září.
Návštěvníci, kteří k projížďce zvolí vlastní automobil, budou letos vjíždět do areálu zahrady nově zrekonstruovanou africkou bránou. Ta byla doplněna rákosovou střechou a dřevěnými sloupy, a tak si návštěvník bude připadat, jako by vjížděl do skutečného afrického parku.
Nový vjezd do afrického safari není jedinou novinkou, kterou si pro návštěvníky ZOO Dvůr Králové ke svým 70. narozeninám přichystala. Už na konci května se do zoo vrátí hroši a bude otevřeno západoafrické městečko Tiebele. V létě se pak návštěvníci mohou těšit na tradiční africký festival.
Zoologická zahrada je pro vás během hlavní sezony otevřena každý den od 9 do 18 hodin. V červenci a srpnu můžete navíc využít možnost vyrazit na procházku do zoo i v pozdějších hodinách, pokladny jsou pro večerní procházky otevřeny od 18.30 do 21 hodin. Vstupné zůstává stejné jako v loňském roce.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..