Oslavte Den Země se ZOO Dvůr Králové a pomozte chránit prales v Africe

Oslavte Den Země se ZOO Dvůr Králové a pomozte chránit prales v AfriceZOO Dvůr Králové si i v letošním roce připomene mezinárodní svátek Den Země. Od pátku 22. dubna můžete v Restaurantu Lemur podpořit projekt Voda pro Kamerun, jehož cílem je přispět k záchraně pralesa v rovníkové Africe. Už ve čtvrtek 21. dubna se zoo zapojila do celorepublikové akce Ukliďme svět, ukliďme Česko.
„Litr za dvacku, dvacka za strom“ je tradiční slogan, který ve zkratce vystihuje projekt Voda pro Kamerun pořádaný organizací Kedjom Keku. Za každý prodaný litr kohoutkové vody v restauracích nebo kavárnách vysadí organizace jeden strom na podporu obnovy pralesa v severozápadním Kamerunu.
Připojit se tak může každý návštěvník dvorské zoo, který si od 22. dubna do 15. května koupí k pití kohoutkovu vodu v Restaurantu Lemur. „Jsme rádi, že se ZOO Dvůr Králové a její návštěvníci mohou podílet na obnově afrického pralesa, který nejenže poskytuje útočiště ohroženým druhům zvířat a rostlin, ale také podstatně přispívá k ochraně vodních zdrojů,“ přibližuje význam akce Přemysl Rabas, ředitel dvorské zoologické zahrady.
https://www.sukup.cz/dvur-kralove-nad-labem/oslavte-den-zeme-se-zoo-dvur-kralove/
Organizace Kedjom Keku je pojmenována podle domorodého kmene na severozápadě Kamerunu, kde se už od roku 2010 věnuje záchraně horského mlžného lesa. Kromě vysazování nových stromů učí místní děti i dospělé o jeho významu a nabízí jim alternativní zdroje obživy. Více informací najdete na stránkách www.kedjom-keku.com.
Ke Dni Země se už ve čtvrtek připojili za doprovodu učitelů a zaměstnanců dvorské zoo také žáci základní školy ve Dvoře Králové. Ti v rámci celorepublikové dobrovolnické akce Ukliďme svět, ukliďme Česko uklízeli ve vybraných částech města. Za vynaložené úsilí na děti čekala odměna přímo v zoologické zahradě v podobě návštěvy zákulisí zoo a krmení žiraf.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..