Novou samici okapi už mohou vidět návštěvníci

Novou samici okapi už mohou vidět návštěvníci. Foto (c) Jakub LabskýDvorská zoologická zahrada zahájila Vánoční zoo představením nové samice okapi návštěvníkům. Qira, která do zoo dorazila na konci listopadu, si několik týdnů zvykala na nový domov, a proto musel být pavilon zcela uzavřen. Od soboty 16. prosince je však znovu v provozu a samice je k vidění každý den v dopoledních hodinách.
“Qira se u nás během tří týdnů výborně aklimatizovala a jsme moc rádi, že jsme ji konečně mohli ukázat návštěvníkům,“ říká zoolog Luděk Čulík. Dvouletou samici, které se zvykáním na nový domov pomáhala v prvních dnech i její ošetřovatelka z belgické zoo, je tak možné vidět v expozici každý den zpravidla od 9 do 13 hodin. „Už během zimního období jí za příznivého počasí umožníme chodit také do venkovního výběhu,” doplňuje zoolog.
V expozici se samice bude střídat s devítiletým samcem Ewangem, který se stal prvním mládětem okapi nejen ve dvorské zoo, ale v České republice vůbec. “Okapi jsou samotářská zvířata, v přírodě se drží v páru jen v období říje. Z toho důvodu budou žít Ewango a Qira odděleně. První spojení plánujeme nejdříve v druhé polovině příštího roku,“ doplňuje Luděk Čulík.
V současné době chová okapi, nejbližší příbuzné žiraf, v Unii českých a slovenských zahrad pouze dvorská zoo.
Vánoční zoo ve Dvoře Králové potrvá do 1. ledna. Návštěvníci mohou během této doby využít zvýhodněné vstupné pro děti i dospělé a také prodlouženou otevírací dobou do 19 hodin. V zahradě je možné zůstat i déle a opustit ji samostatnými turnikety. Na Štědrý den a Silvestra se pokladny uzavřou už ve 14 hodin.
Více informací o nové samici a chovu okapi v ZOO Dvůr Králové najdete na: http://zoodvurkralove.cz/cz/zvirata-a-expozice/nove-prirustky/zoo-dvur-kralove-si-privezla-novou-samici-okapi

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..