Královédvorská nemocnice je první v kraji v hodnocení ambulantní péče

Královédvorská nemocnice je první v kraji v hodnocení ambulantní péčeMěstská nemocnice ve Dvoře Králové nad Labem se umístila na 1. místě v jedné z kategorií ankety Nemocnice ČR 2017. Svým hlasováním ji pacienti umístili na první příčku v Královéhradeckém kraji, a to v oblasti hodnocení ambulantní péče. Na druhé příčce se umístil Náchod, který současně vyhrál na krajské úrovni 1. místo v hodnocení hospitalizovaných pacientů. Náchod také získal celorepublikově prvenství v tom, že umí srozumitelně pacientům vysvětlit postup léčby.
Královédvorská nemocnice letos podruhé obhájila své vítězství jako nejlepší nemocnice poskytující ambulantní péči v Královéhradeckém kraji. Alespoň tak ji vidí už druhým rokem její pacienti, kteří hlasovali v anketě Nemocnice ČR 2017. Ta celorepublikově hodnotí hned několik oblastí, jako je např. Bezpečnost a spokojenost hospitalizovaných i ambulantních pacientů, zaměstnanců nemocnic a finanční zdraví nemocnic. „Ocenění našimi pacienty je zvlášť cenné v současné době, kdy se stejně jako celá řada zdravotnických zařízení potýkáme s nedostatkem nejenom lékařů, ale i ošetřovatelského personálu. Za tak skvělou práci a službu našim pacientům jim patří uznání a dík,“ říká předseda představenstva MNDK Ing. Miroslav Vávra, CSc. V hodnocení hospitalizovaných pacientů, letos vyhrál v kraji Náchod a druhý byl Jičín. Dvůr Králové vyhrál v hodnocení hospitalizovaných pacientů v roce 2015 a v letech 2012, 2014 a 2016 byl na třetí příčce.
Cílem hodnocení je sestavit žebříček nemocnic dle daných kritérií a jeho výstupy předat zpětně manažerům, aby mohli snadněji pracovat na zkvalitnění zdravotní péče v ČR. V celé ČR celkem hlasovalo přes 53 tisíc hospitalizovaných pacientů, 32 tisíc ambulantních pacientů a 7 tisíc zaměstnanců. Struktura porovnávání vychází z metodiky strategického nástroje pro měření výkonnosti organizací – Balanced Scorecard. Do tohoto porovnávání se zapojilo celkem 155 nemocnic z celé republiky s akutními lůžky. Anketu každoročně provádí organizace HealthCare Institute, o.p.s.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..