Maďarsko – Györ (Ráb)

Maďarské město Györ (Ráb), známé zejména svými termálními lázněmi a množstvím historických památek, leží mezi Vídní a Budapeští přibližně 60 kilometrů od Bratislavy.
Ubytování v Maďarsku bývá sice o něco nákladnější než na blízkém Slovensku, nic vám ovšem nebrání ubytovat se v blízkém Velkém Mederu (bývalé Čalovo), odkud je to do Györu, co by kamenem dohodil, a za relaxací v termálních koupelích a procházkami po turistických atrakcích dle libosti vyrážet automobilem.
Pokud se nehodláte vydat do Györu po vlastní ose, můžete využít nabídky zájezdů od různých cestovních kanceláří. Osobně vám výlet do Györu můžu vřele doporučit a věřím, že zejména od jara do podzimu se vám bude v Maďarsku líbit. Jaro jako by zde začínalo o dva týdny dřív než u nás, proto už na Velikonoce je zde příroda v plném květu.

Koupele Györ Rába Quelle

Areál koupelí Györ Rába Quelle je komplex 11 krytých a polokrytých bazénů s vodou o teplotě 32-38 °C se dvěma tobogány o délce 38 a 64 metrů. Bazény nabízejí na 40 zážitkových prvků. Součástí koupelí je také saunová zahrada, zahrnující 5 finských saun, 2 parní kabiny, infrasaunu, saunu s aromaterapií, vyhřívanou lavici, solnou komoru, masážní fotely, různé masáže a zábaly. Návštěvníkům koupelí Györ Rába Quelle je k dispozici 600 lehátek, přičemž jejich užívání je zahrnuto v ceně vstupenky do koupelového komplexu. Večerní vstupenku lze pořídit již za 1000 Ft (cca 100 Kč). Parkování u termálního koupelového komplexu je zdarma.