Výlet do Polského městečka Kudowa Zdrój

Výlet do Polského městečka Kudowa-ZdrójTuto sobotu jsme si “poněkud netradičně” vyrazili s rodinou na výlet do polského příhraničního městečka Kudowa-Zdrój. I v tuto dobu tam vyráží spousta Čechů za nákupy na místní tržnici. U stánků na tržnici lze platit v českých korunách, ale určitě se vyplatí vyměnit si ve směnárně koruny na zloté. Tam vás momentálně vyjde jeden zlotý na cca 6,10 Kč, zatímco stánkaři při platbě za zboží v korunách rádi používají kurs 1:10, tj. jeden zlotý za 10 Kč. Úspora bývá tedy třetinová.
Po ukončení všech výhodných nákupů jsme se přesunuli přímo do městečka, kde jsme absolvovali procházku po kolonádě. Jaro je na začátku a příroda se teprve začíná probouzet, tím pádem je momentálně atmosféra lázeňského městečka ochuzená o záplavu zeleně a květin, která jinak Kudowu-Zdrój zdobí od pozdního jara do podzimu. Na oběd v podobě smažených pstruhů jsme tentokrát dorazili do Smazialni pstraga, která leží o něco blíž středu města než Lovisko u Źana, kam se obvykle vydáváme na oběd.
V tuto roční dobu jsme si sice nemohli ty “své” pstruhy ulovit sami, přesto bylo poznat, že smažené ryby jsou opravdu čerstvé a chuťově někde jinde než zmražený pstruh, koupený někde v supermarketu. Výlet jsme zakončili na nově zbudovaném dětském hřišti nedaleko kolonády.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..