V ZOO Dvůr Králové se letos narodilo už třetí mládě nosorožce dvourohého

V ZOO Dvůr Králové se letos narodilo už třetí mládě nosorožce dvourohého. Foto (c) Jan ŽďárekDvorská zoo přivítala minulý týden třetí letošní mládě nosorožce dvourohého. Po dvou samcích, kteří se narodili v červnu tohoto roku, je dalším mládětem konečně samička. Matkou se stala osmnáctiletá samice Jola.
Samička přišla na svět 12. října v 23.42. „Jola zvládla porod zcela bez zásahu ošetřovatelů a stala se tak trojnásobnou matkou. Mládě se ale narodilo s nižší hmotností než obvykle, proto se ho hned po porodu ujali ošetřovatelé, aby zkontrolovali jeho zdravotní stav,“ popisuje porod kurátor nosorožců Jiří Hrubý.
„Menší velikost mláděti neumožňuje sát od matky mléko. I přes velkou snahu zatím nedosáhne na matčin struk. Mládě proto krmí naši ošetřovatelé, a to přibližně osmkrát až desetkrát denně. Malá samička je bystrá a na podávanou lahev ihned správně reaguje. Věříme, že jakmile povyroste, začne ji krmit matka,“ doplňuje Hrubý.
Otcem nového přírůstku je dvacetiletý samec Mweru, který v dvorské zoo zplodil už čtyři mláďata. V současné době má ZOO Dvůr Králové 17 nosorožců dvourohých, což je největší skupina chovaná v Evropě.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..