Fish piknik Podgora – Korčula

V rámci letošní dovolené v Podgoře jsme mimo jiné absolvovali výlet lodí Germania do chorvatského města Korčula ležícího na stejnojmenném ostrově.
Loď vyplouvá v závislosti na počasí, o čemž jsme se mohli sami přesvědčit. Původně plánovaný termín naší plavby musel být kvůli silnému dešti přeložen o dva dny. Odměnou za čekání nám však bylo nádherné, slunečné počasí.
Trasa výletní plavby vede mezi kolem chorvatského ostrova Hvar a poloostrova Pelješac a trvá přibližně tři hodiny jedním směrem. Máte tedy dostatek času na to, abyste se kochali krásou okolního moře a hor, případně sledovali okolo proplouvající lodě. Před zastávkou v přístavu na Korčule probíhá oběd, ke kterému se podává filet z tuňáka, případně smažený kuřecí řízek, obojí se zelným salátem a pečivem. Na palubě je k dispozici dostatek místního vína, lihoviny (rakije) i nealkoholických nápojů. Vše je již v ceně výletu.
Zastávka lodi v přístavu v Korčule trvá cca dvě a půl hodiny. Podle mého názoru je to akorát ta správná doba na procházku tímto historickým městem, které je mnohými považováno za rodiště slavného mořeplavce Marca Pola. Svým slohem připomíná Korčula známé chorvatské město Dubrovník, a proto je také často nazývána malým Dubrovníkem. Kromě historického jádra města s mnoha památkami stojí za pozornost místní přístav. Pokud budete mít možnost během své dovolené v Chorvatsku navštívit Korčulu, určitě si nenechte tuto příležitost ujít.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..