Lidová řemesla – Kohoutov 2011

V sobotu 13. srpna 2011 se v době od 9:00 do 17:00 hod. koná v obci Kohoutov u Dvora Králové nad Labem tradiční akce pod názvem Lidová řemesla. Letos se jedná už o její 17. ročník.

Na akci budou předváděna tato lidová řemesla:

Hrnčířství – točení na kruhu, malba, modelování, drátování, práce se slámou, výroba kovových šperků, košíkářství, paličkování, spřádání vlny, knihařství, kovářství, práce se sušenými květinami, řezbářské práce a další rukodělné techniky.

Součástí přehlídky bude účast 200 řemeslníků, kteří zde budou prodávat a předvádět svoje výrobky a dovednosti. Na akci bude také probíhat prodej výrobků a potřeb pro řemeslníky, den otevřených dveří v pekárně a v keramickém studiu. Součástí lidových řemesel je i výstava výtvarných prací dětí Společenství obcí Podkrkonoší pod názvem “Z historie mého kraje”.

V kostelu Nanebevzetí Panny Marie bude od 11:00 hodin probíhat poutní mše svatá.

Kulturní program

Hlavní podium (parčík)

[table id=6 /]

Vedlejší podium (malý parčík)

[table id=7 /]

Divadelní podium

Volfovo rodinné loutkové divadlo ze Dvora Králové nad Labem a Boučkovo rodinné divadlo z Jaroměře.

V rámci programu Lidových řemesel se také soutěž o nejkrásnějšího kohouta okresu Trutnov. Garantem soutěže je Český svaz chovatelů.
Parkování osobních aut bude organizováno na označených parkovištích ZDARMA. Během akce je obec Kohoutov uzavřena pro veškerou dopravu.
Vstupné na akci je ve výši 100 Kč. Volný vstup: děti do 15 let, občané starší 70 let, zdravotně postižení včetně doprovodu.
Pořadatelem akce je Obecní úřad v Kohoutově, 544 01, Kohoutov č. p. 65.
Informace na telefonním čísle 499 693 000 – www.kohoutov.cz
Akce probíhá za každého počasí!

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..