ZOO a Safari Dvůr Králové nad Labem – rozpačitý zážitek

ZOO a Safari Dvůr Králové nad Labem - rozpačitý zážitekPo letošním zavedení novinky v podobě jízdy po Safari auty a jeho uzavření pro pěší, kterou navíc vedení ZOO vylepšilo faktem, že výrazně zvýšilo cenu vstupného, jsem se zařekl, že mě naše ZOO už neuvidí. Díky promo akci jednoho mobilního telefonního operátora jsme ale získali jednu vstupenku pro dospělého zdarma, a tak jsme se rozhodli na vlastní kůži vyzkoušet tolik diskutovanou projížďku po Safari.
Safari jsme se rozhodli projet vlastním autem a sám za sebe i za zbytek rodiny můžu konstatovat, že to byla špatná volba. Pokud bychom si mohli vybrat znovu, jeli bychom Safaribusem. Já jako řidič jsem byl ochuzen o plnohodnotný zážitek z návštěvy ZOO. Jako nadšený fotograf – amatér – jsem seděl s fotoaparátem v klíně za volantem a během řízení hledal příhodné záběry k vyfotografování. Neustále jsem si musel hlídat okolo jedoucí auta a Safaribus. Chvílemi, kdy jsme jeli za právě za Safaribusem, jsme se navíc mohli z plných plic nadýchat zplodin z jeho výfuku. Tolik smradu člověk nezažije snad ani v dopravní zácpě.
ZOO prezentuje ústy své ředitelky, že projížďka po Safari trvá přibližně dvě a půl hodiny. My, ačkoliv jsme často zastavovali, abychom z prohlídky zvířat alespoň něco měli, jsme strávili v Safari přibližně hodinku, a to včetně dvou zastávek – u lvů a u jezera s ptáky. Je taky velice pěkné, že ZOO dává návštěvníkům, vjíždějícím vlastním autem do Safari jakousi příručku, kde jsou popsané jednotlivé druhy zvířat, ale kdo by měl čas během řízení tuto brožuru zkoumat.
Osobně preferujeme původní model provozu Safari, kdy se jím procházelo pěšky a následně pokračovalo Safaribusem i s odborným komentářem.
Zážitek z naší projížďky po Safari hodnotíme jako rozpačitý a opravdu nemáme potřebu si projížďku autem po Safari zopakovat.
Poté, co jsme konečně opustili naše auto na parkovišti a vydali se do pěší části ZOO, rázem jsme si vylepšili celkový dojem z její návštěvy. Z klasické části ZOO vymizely nevzhledné zbytky některých starých expozic a různých stavebních buněk. Pár chyb na kráse by se sice našlo, ale celkově působí ZOO upravenějším dojmem, než tomu bývalo dřív. Podivně na nás zapůsobil snad jen pavilon bažin, kde není ani stopa po nějakém bahnu, a škoda je také prostoru nevyužívaného letního kina, který by si zasloužil nějakou tu revitalizaci.
V ZOO je dostatek míst, kde se mohou návštěvníci občerstvit, ať už jde o Restauraci u Lemura nebo o mnohé stánky s rychlým občerstvením. Návštěvu královédvorské ZOO tak mohu doporučit i některým energeticky náročnějším rodinám.
Pominu-li podle mě i mnohých lidí, se kterými jsem měl možnost diskutovat, nesmyslné projíždění Safari automobily, hodnotím návštěvu královédvorské ZOO pozitivně a mohu ji doporučit. Vstupné není sice z nejlevnějších, ale kdo vám dnes dá něco zadarmo. Pokud budete mít štěstí na počasí, dá se v ZOO strávit celý den a nudit se určitě nebudete.
A na závěr několik málo (set) fotek z naší návštěvy ZOO…

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..