Dvě mláďata žiraf Rothschildových se narodila během jediného dne

Dvě mláďata žiraf Rothschildových se narodila během jediného dneVe středu 1. července se v ZOO Dvůr Králové narodila hned dvě mláďata žiraf Rothschildových za sebou a stala se tak 3. a 4. mládětem narozeným od začátku roku. Celkový počet žiraf narozených v dvorské zoo se tak vyšplhal už na 262.
Prvním letošním mládětem je samička Ema, která se narodila matce Etole dne 4. června a jedná se o její 6. mládě. Druhým mládětem se stala Agáta a poprvé spatřila svět a svou matku Keniu v sobotu 27. června. Největší „nadílka“ se však udála v první červencový den. Letní prázdniny přivítala samička Raschida, která je druhým mládětem matky Jenifer, a také Jafari, která je už osmým mládětem matky Jaruny.
Otcem všech čtyř samiček je třináctiletý samec Tommy pocházející z holandské zoo Rhenen, který přišel do dvorské zoo v květnu roku 2004. Celkem ve Dvoře Králové zplodil už 34 mláďat.
ZOO Dvůr Králové chová žirafy od roku 1969, kdy Josef Vágner dovezl z afrických expedic 65 žiraf Rothschildových. V dalších třech letech pak přibylo ještě 16 žiraf masajských a 25 žiraf síťovaných. První žirafou narozenou v zoo byl samec žirafy Rothschildovy Pepík a stalo se tak 20. ledna 1972. Do dnešního dne se v zoo narodilo 168 žiraf Rothschildových a 94 žiraf síťovaných. Celkem dnes zoo chová 35 jedinců, což představuje největší stádo žiraf mimo Afriku.
V divoké přírodě počet žiraf bohužel stále klesá a některé poddruhy jsou ohroženy vyhynutím. Co se týče žiraf Rothschildových, počty ve volné přírodě jsou odhadovány na méně než 1100 jedinců.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..