Zelené Velikonoce. Supervýživné klíčky pro šimpanze, nosorožce i lidi

Zelené Velikonoce. Supervýživné klíčky pro šimpanze, nosorožce i lidi. Foto (c) Safari park Dvůr KrálovéPět dnů „klíčkových hodů“ budou znamenat oslavy letošních Velikonoc v safari parku. Návštěvníci i zvířata se symbolicky rozloučí s pěstební sezonou klíčírny. Ta po celou zimu zásobí zvířata výživnými klíčky s výhonky. Jarní menu čeká i na návštěvníky, kteří zavítají do restaurací v areálu. Program potrvá po dobu velikonočních prázdnin.
Osení je typickým doplňkem nejedné jarní dekorace. V safari parku patří spíše k zimě. Výhonky obilí se zelenými klíčky nahrazují zejména zeleninu některým druhům zvířat. Letos Velikonoce příhodně dokonale vystihují střídání zimy a jara, a tak se klíčky stanou hlavním motivem oslav v safari parku. Návštěvníci v doprovodu klíčků vstoupí do vlídnější části roku, zvířata budou mít naopak jednu z posledních šancí si před sezonou na klíčích pochutnat. Pak je vystřídá tráva a další krmivo dostupné právě jen v letní sezoně.
Klíčírnu a benefity podávání výhonků s klíčky představí série komentovaných setkání se zvířaty. Zblízka si budou zájemci moci prohlížet či dokonce ochutnat výhonky ječmene, řeřichy či vojtěšky na zvláštním stanovišti u venkovní expozice šimpanzů. Tam také tento krmivářský fenomén představí několik informačních panelů. Samotnému klíčení a zajímavostem s ním spojeným se bude zevrubně věnovat komentované setkání Vše o klíčcích, které se bude konat ve čtvrtek, pátek a neděli ve 14:00 v pavilonu Africká savana se slony a hrabáči.
Safari pivovar připravil na celé svátky velikonoční menu s krémovou polévkou z mladého špenátu s ředkvičkami a ředkvičkovým pestem, pečené kuře s nádivkou z medvědího česneku a pečenou mrkví s kopřivovou omáčkou a dalšími lahůdkami. Klíčky v něm budou mít své místo.

Program komentovaných setkání (6. – 10. dubna 2023, jen za hezkého počasí)

Kdo má rád klíčky
10:30 – želvy
11:00 – sloni
12:00 – šelmy (aneb nepřímý přínos klíčků)
12:30 – lemuři
14:00 – primáti (šimpanzi, guerézy, kočkodani Campbellovi)
14:00 – vše o klíčcích (pavilon Africká savana, pouze čtvrtek, pátek a neděle)
15:00 – nosorožci

O zvířatech více (tradiční komentovaná setkání)
10:00 – ptáci (velká voliéra)
10:15 – okapi
13:30 – žirafy