Vyzkoušejte si práci ošetřovatele u slonů nebo hrochů

Vyzkoušejte si práci ošetřovatele u slonů nebo hrochů. Foto (c) Petra FreyováV ZOO Dvůr Králové si lidé mohou prostřednictvím zážitkového programu vyzkoušet práci ošetřovatele v zoo na jeden den u vybraného druhu zvířat. Díky velkému zájmu o tyto zážitky zařadila zahrada do své nabídky nově hrochy a znovu se do ní vrací také nosorožci a sloni.
“Pro mnohé lidi je práce s africkými zvířaty velkým přáním, které u nás mohou sobě nebo svým blízkým velmi jednoduše splnit. Strávit den v doprovodu zkušeného ošetřovatele a pomoct mu s péčí o svěřená zvířata je tak možné u žiraf, šelem, ptáků, ryb a plazů ve Vodním světě a od příštího roku také u nosorožců ve spojení s hrochy nebo u slonů,” říká vedoucí zoolog Jaroslav Hyjánek.
Zážitkové programy jsou velmi oblíbené, zoo z toho důvodu navýšila nejen počty stanovišť, ale přidala do rozvrhu i den navíc. Stát se ošetřovatelem tak mohou zájemci od dubna do října každé úterý, čtvrtek a od roku 2018 také v sobotu.
Zoo v letošním roce z bezpečnostních důvodů nenabízela zážitkový program u nosorožců. Reagovala tak na zvýšené riziko napadení zvířat pytláky v návaznosti na útok ve francouzské Zoo Thoiry. „Zvýšená bezpečnostní opatření zůstávají, zážitkový program Ošetřovatelem u nosorožců jsme však do nabídky vrátili s tím, že se bude odehrávat pouze v expozici nosorožců, která je i běžným návštěvníkům přístupná po celý rok. Složení programu zážitku zůstává zcela stejné jako v minulých letech,” popisuje Jaroslav Hyjánek.
Kromě zážitku Ošetřovatelem v zoo na jeden den mohou lidé využít dalších programů, kde poznají zákulisí zoo a zvířata více zblízka. Všechny informace jsou uvedeny na webových stránkách v sekci Zážitky.
Zážitkový program Ošetřovatelem v zoo na jeden den u nosorožců ve spojení s hrochy je možné objednávat pouze v dubnu. Od května do října obsahuje program pouze nosorožce. Hroši jsou totiž během sezony přestěhováni z pavilonu do přírodního výběhu, kde už není zážitek možné uskutečnit.