Safariběh ČSOB 2017: Monika Leová poběží v ZOO Dvůr Králové pro nosorožce

Safariběh ČSOB 2017: Monika Leová poběží v ZOO Dvůr Králové pro nosorožce. Foto (c) Michal SúkupUž tuto sobotu bude ve dvorské zoo odstartován 33. ročník Safariběhu ČSOB 2017, jehož výtěžek bude zčásti věnován na pomoc volně žijícím nosorožcům v Africe. Akce se zúčastní rovněž Monika Leová, česká Miss Earth 2013, která dlouhodobě podporuje ochranářské projekty ZOO Dvůr Králové. Safariběh nabídne dětský běh na 2 km a tratě na 5 km a 10 km.
“S dvorskou zoo spolupracuji na projektech, které pomáhají nosorožcům, už několik let. Rozhodla jsem se proto, že nevynechám ani tuto sportovní akci, jež je věnována právě nosorožcům,“ říká Monika Leová, moderátorka, modelka a česká Miss Earth 2013, která před třemi lety podpořila kampaň dvorské zoo na spálení rohoviny a stala se rovněž patronkou návratu nosorožčí samičky Elišky z dvorské zoo do Afriky. V sobotu se spolu s ostatními běžci postaví na start pětikilometrové trati a závod na 10 km ve 12 hodin odstartuje.
Účastníci závodu na 5 km a 10 km přispějí stokorunou ze zaplaceného startovného na konto Wildlife, ze kterého dvorská zoo financuje své ochranářské projekty zaměřující se zejména na pomoc nosorožcům. Ti jsou kvůli poptávce po rohovině ve východní Asii v největším ohrožení za poslední desítky let. Každý rok v Africe zabijí pytláci více než tisíc těchto zvířat kvůli jejich rohům.
Účastníci všech tří běhů budou mít i letos mimořádnou příležitost proběhnout se v Africkém safari Josefa Vágnera nebo Lvím safari. Oba areály jsou po celou sezonu návštěvníkům přístupny pouze v soukromých automobilech nebo vozidlech dvorské zahrady. Desetikilometrová trať navíc zavede závodníky i do pěšího safari a na dřevěnou lávku, kde se poběží kolem výběhů nosorožců, žiraf, zeber nebo antilop.
Závodníci se nyní mohou registrovat už pouze v den závodu, v sobotu 8. dubna, od 8.30 přímo u startu závodu na pokladně umístěné na hlavním parkovišti u zoo.

Safariběh ČSOB 2017, sobota 8. dubna
Závod na 10 km start ve 12.00 hod startovné na místě 350 Kč
Závod na 5 km start v 11.00 hod startovné na místě 350 Kč
Rodinný závod na 2 km start v 10.00 hod startovné v rámci platné vstupenky do zoo nebo 20 Kč na místě

Safariběh ČSOB 2017: Monika Leová poběží v ZOO Dvůr Králové pro nosorožce. Foto (c) ZOO Dvůr Králové