Velký koncert Evy Burešové. Safari park zahajuje letní sezonu

Safari park zahajuje letní sezonu. Foto (c) Khalil BaalbakiSafari park zahajuje letní sezonu. Zvířata v Africkém a Lvím safari symbolicky přivítají herci seriálu ZOO a koncert Evy Burešové.
Safari Park Dvůr Králové vstupuje do letní sezony 2022. Pro své příznivce si připravil ve spolupráci s TV Prima a seriálem ZOO bohatý program s jedinečným koncertem zpěvačky a herečky Evy Burešové.
Velká slavnost oživí amfiteátr za Neumannovou vilou. Milovníkům safari parku a seriálu ZOO nabídne řadu zábavných aktivit, her a především autogramiádu protagonistů ZOO a koncert zpěvačky a herečky Evy Burešové. Představitelka seriálové Viki během jedinečného vystoupení také pokřtí nové album písní, které zní v každé epizodě. „Naše deska písní k seriálu ZOO přivede starší generaci do hezkých vzpomínek, a zároveň té generaci mladší představí písně, které již třeba ani nemůže znát, a pozná je díky Vaškovi Noidu Bártovi i v novém kabátě. Věřím, že si každý jednu oblíbenou najde, a doufám, že mu vykouzlí úsměv na rtech a krásné nové vzpomínky,” popisuje Eva Burešová.
Koncert je zcela zdarma v rámci vstupného do safari parku. Pokladna u lemurů zůstane výjimečně otevřena do 17 hodin.

Program
14.00 – zahájení akce
14.30 – kvízy
15.30 – koncert Evy Burešové a křest alba
16.30 – kvízy, soutěže
17.00 – autogramiáda

Safari park hraje v seriálu ZOO hlavní roli – právě v jeho prostředí se seriálový hit Primy natáčí. V některých epizodách se objevují nejen zvířecí obyvatelé a areál, ale také někteří příznivci safari parku coby kompars. Role si střihli už i někteří zaměstnanci, mezi nimi ředitel Přemysl Rabas. Ačkoli děj je zcela dílem scénáristů, řada příběhů je inspirována reálnými příběhy a situacemi.
V sobotu 30. dubna se letos poprvé rozjedou oblíbené Afrika trucky a Safaribusy. Africké safari Josefa Vágnera a Lví safari po dlouhé zimě přivítají i osobní vozy všech zájemců. Na pláních v údolí potoka Netřeby je znovu přivítají i stovky afrických zvířat. Areál je domovem největších smeček lvů berberských a psů hyenových v Česku, obrovských stád vodušek, zeber nebo pakoní.
Výběhy klasické pěší části zahrady v závislosti na počasí obývají stovky nových mláďat – v průběhu zimní sezony přišli na svět mimo jiné zebry, vodušky abok, buvoli kaferští, zebry, pelikáni tří druhů, impaly, kudu malí, gueréza angolská, cibetky africké, antilopy vrané, marabu afričtí, želva paprsčitá a mnoho dalších. V průběhu května se do obrovského přírodního jezera nastěhuje i největší stádo hrochů obojživelných.