Safari park se loučí s rekordním létem. Cestovatelé z celého světa ho zařadili mezi nejlepší cíle světa

Safari park se loučí s rekordním létem. Cestovatelé z celého světa ho zařadili mezi nejlepší cíle světa. Foto (c) Michal SúkupNavzdory koronavirovým opatřením má za sebou safari park úspěšné léto. Jeho součástí byla rekordní návštěvnost i ocenění mezinárodní veřejnosti. Ta zařadila safari park mezi 10 procent nejlepších organizací světa. Narůstající oblibě se těšily i dvorské sociální sítě.
„Máme za sebou sezonu plnou paradoxů. Nesmírně mě těší, že navzdory řadě omezení jsme zaznamenali hned dva pozoruhodné rekordy. Nejvyšší červencová návštěvnost a nejvyšší denní návštěvnost za poslední dekádu dokazují, že dvorský safari park je pro lidi stále atraktivnější,“ popisuje ředitel Safari Parku Dvůr Králové Přemysl Rabas. V červenci se mezi africká zvířata vydalo 152 tisíc návštěvníků.
O stále větší oblibě safari parku svědčí i nově nabytý certifikát kvality globálního cestovatelského serveru Tripadvisor. „Jeho uživatelé nás přidělením tohoto certifikátu zařadili mezi desetinu nejlepších turistických cílů planety, to považuji za senzační úspěch,“ pokračuje Přemysl Rabas. Webové stránky Tripadvisor každý měsíc navštíví takřka půl miliardy cestovatelů z celého světa, kteří nezávisle hodnotí jednotlivé cíle a doporučují je ostatním.
Úspěšné období mají za sebou také sociální sítě safari parku. Instagramový profil od září sleduje více než dvacet tisíc lidí a další přibývají.
Oblibu Safari Parku Dvůr Králové dokazují i výsledky nejnovější marketingové kampaně s označením Pozvi zvíře na oběd. Ta byla spuštěna v souvislosti s postupným rozvolňováním vládních opatření právě na začátku léta a během necelých čtyř měsíců ji lidé z celého Česka podpořili částkou ve výši 300 tisíc korun.
5. října začala ve Dvoře Králové zimní sezona. Na návštěvníky čeká deset vyhřívaných pavilonů, z nichž tři – pavilon šelem, Vodní světy a Ptačí svět – prošly na jaře rozsáhlou obnovou a jeden, pro žirafy, se otevřel na sklonku roku 2019. Vedle tisíců afrických zvířat během zimní sezony láká i oblíbený Týden duchů, který začne v sobotu 24. října a skončí 1. listopadu. Safari park bude tou dobou ozdoben několika tunami dýní, které dlabou do podoby strašidelných luceren sami návštěvníci.