Ochrana proti klíšťatům

Letos jako by se s klíšťaty roztrhnul pytel. Klíšťata jako parazité často napadající naše zvířecí miláčky jsou nositely původců závažných chorob, jako je lymská borelióza a klíšťová encefalitida.
Je tedy třeba patřičně svého pejska chránit. Nabízí se v prvé řadě očkování. Nejvhodnějším obdobím pro očkování proti lymské borelióze je zima, případně časné jaro.
Jako další způsoby ochrany proti klíťatům se používají spreje, poskytující krátkodobou ochranu, a obojky, napušťené antiparazitickou látkou. Při výběru obojku však dbejte na výběr kvalitního obojku a nespokojte se s výběrem toho nejlevnějšího, co naleznete na trhu. Mohou to být opravdu vyhozené peníze. Je dobré, pokud vám doporučí konkrétní typ někdo, kdo už má s používáním antiparazitického obojku vlastní zkušenost.
I přes používání ochranných prostředků nezapomínejte svého psa po každé procházce důkladně prohlédnout. Ochrana proti klíšťatům nemusí být vždy zcela stoprocentní a za zdraví vašeho pejska ta trocha námahy rozhodně stojí.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..