Nové lvice do lvího safari

Nové lvice do lvího safari. Foto (c) Zdeněk BártaNa areálu lvího safari, které bude v ZOO Dvůr Králové otevřeno v průběhu hlavní sezony, se intenzivně pracuje. Pokud půjde vše podle plánů, mohou se návštěvníci těšit na smečku devíti lvů. Ve středu byly dovezeny z holandské Burger’s ZOO čtyři nové lvice. V průběhu dalšího měsíce přicestují ještě další tři zvířata z Anglie.
„Lvice jsme v Burger’s ZOO začali nakládat v úterý 10. března kolem půl deváté ráno. Do transportních beden by samy nešly, a tak musely být na krátkou chvíli uspány. Po naložení do beden jsme ještě tři hodiny čekali, až většina účinků anestezie odezní, protože uspaná zvířata převážet nelze. Po probuzení zvířat jsme vyrazili na témě 900 kilometrů dlouhou cestu a kolem půlnoci jsme přijeli do naší ZOO. Lvice jsme nechali odpočívat a ve středu brzy ráno jsme je vyložili. Všechno proběhlo bez problémů a zvířata jsou v pořádku“, popsal průběh cesty Zdeněk Bárta, vedoucí úseku výměny zvířat.
„Do plánovaného lvího safari přibyla, k již dvěma chovaným samcům, další čtyři zvířata, a to lvice, které jsme dovezli zV holandské Burger’s ZOO v Arnhemu. Samice se jmenují Irma, Eva, Sonja a Nicolette a většinu svého života žily spolu. Nyní jsou umístěné v zázemí ZOO, později se stanou součástí devítičlenné smečky žijící na Lvím safari. Zanedlouho očekáváme příchod dalších tří lvů z Anglie. Spojit sedm nových zvířat s našimi dosavadními samci Napoleonem a Bartem a vytvořit z nich dobře fungující smečku je pro nás výzvou. Těšíme se, že návštěvníci budou moci vidět lvy žijící ve společenství a v prostředí velmi podobném přírodě“, přiblížila další plány zooložka Gabriela Linhart.

Jana Myslivečková
Tisková mluvčí

ZOO Dvůr Králové a. s.
Štefánikova 1029 | 544 01 Dvůr Králové

+420 499 311 299 | +420 608 541 138
jana.mysliveckova@zoodvurkralove.cz
propagace@zoodvurkralove.cz
www.zoodvurkralove.cz

Informace připravili RNDr. Gabriela Linhart, Ph.D., zooložka, a Zdeněk Bárta, vedoucí výměny zvířat.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..