Na oslavu narozenin přivedly samici nosorožce dvě kočky

Na oslavu narozenin přivedly samici nosorožce dvě kočkyV sobotu 4. října proběhla v rámci Dne zvířat oslava 31. narozenin samice nosorožce bílého severního Nabiré. Role gratulanta se tentokrát ujal známý režisér a scénárista Václav Chaloupek. Největší úspěch však slavil samotný příchod mohutného nosorožce, kterého k narozeninovým dobrotám přivedly dvě černé kočky.
Mezinárodní den zvířat slaví každoročně Královédvorská zoo přáním k narozeninám samici nosorožce bílého severního Nabiré. Nabiré je jediná svého druhu v Evropě a zároveň jednou ze sedmi posledních žijících nosorožců severních bílých na světě. S kritickou situací nosorožců, kteří čelí bezprostřední hrozbě vyhubení v přírodě během několika let, seznámili přítomné návštěvníky pracovníci zoo. Připomněli také mezinárodní pochod na záchranu slonů a nosorožců, který se uskutečnil v sobotu 4. října na více než 150 místech celého světa.
Hlavní gratulant Václav Chaloupek popřál Nabiré dlouhý život v bezpečí. Během povídání připravili ošetřovatelé do výběhu narozeninové dobroty, potom otevřeli vrata na dvorek a Nabiré začali přivolávat. Dlouho se nic nedělo, samice stále nepřicházela. Jako první se nakonec, k velikému překvapení a nadšení návštěvníků, objevili dva kočičí kamarádi Nabiré, kteří dvoutunovou samici k dobrotám doprovodili. Přátelství nosorožců, nejen samice Nabiré, s kočičími kamarády Mr. Jingsem a Miou je v zoo dlouhodobé a populární. Jejich příchod na oslavu narozenin ale nečekali ani sami ošetřovatelé.
„Tohle jsou zkrátka zvířata, to člověk nevymyslí. Takhle bych to neuměl zrežírovat ani já“, smál se Václav Chaloupek.

INFORMACE PRO MÉDIA

Vydává ZOO Dvůr Králové
Dne: 6. 10. 2014
Jana Myslivečková
Tisková mluvčí
tel. +420 499 311 299
mob. +420 608 541 138
propagace@zoodvurkralove.cz
www.zoodvurkralove.cz