Malá a Velká dostaly Pepina

Malá a Velká dostaly Pepina (c) Jana MyslivečkováDvě samice kočkodana Campbellova v ZOO Dvůr Králové, Malá a Velká, se dočkaly partnera. V  únoru byly spojeny s novým samcem Pepinem. V Evropě je tento druh chován již pouze ve dvou zoologických zahradách.
“Kočkodany Campbellovy chová v Evropě pouze ZOO Dvůr Králové a ZOO Jihlava. Naše zahrada dovezla v srpnu roku 2013 dvě samičky, které společně žijí v expozici Pavilonu goril. Dostaly jména Malá a Velká. Sehnat samce bylo dost obtížné, ale nakonec se nám to v prosinci loňského roku podařilo. Samec Pepino, který přišel od soukromého chovatele, byl nejprve na karanténě a 15. ledna byl převezen do Pavilonu goril. Samice si na nového partnera zvykaly nejprve přes bariéru, 16. února byla zvířata spojena. Kočkodani spolu vycházejí velmi dobře a tak doufám, že by se, i přes jejich vyšší věk, mohli rozmnožit”, sdělil zoolog Mgr. Michal Podhrazský.
Kočkodan Campbellův patří mezi úzkonosé opice, tedy opice Starého světa. V přírodě žije v rovníkové Africe v oblasti Guinejského zálivu. Jeho biotopem je tropický deštný les. Malé skupiny (tak do 15 zvířat) skládající se z jednoho samce a několika samic s mláďaty se pohybují převážně v korunách stromů. Potravu tvoří hlavně ovoce a květy rostlin. Občas nepohrdnou ani hmyzem, ale bílkoviny činí pouze asi 15 % celkového objemu jejich stravy. V zoologické zahradě dostávají ovoce, zeleninu a okus, v menší míře tvaroh, vařená vejce a hmyz. Sladké ovoce dostávají v minimálním množství, protože divoce rostoucí ovoce, kterým se živí v přírodě, má přibližně tytéž nutriční hodnoty jako u nás pěstovaná zelenina.

Jana Myslivečková, tisková mluvčí

ZOO Dvůr Králové a. s.
Štefánikova 1029 | 544 01 Dvůr Králové
+420 499 311 299 | +420 608 541 138
jana.mysliveckova@zoodvurkralove.cz
propagace@zoodvurkralove.cz
www.zoodvurkralove.cz

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..