Královédvorskou ZOO zaplavily kobry

Královédvorskou ZOO zaplavily kobry (c) Jana MyslivečkováV průběhu včerejšího a dnešního dne došlo k rychlému nárůstu výskytu kober v ZOO. Jejich počet se pětinásobně zvětšil. Kobry bylo možné spatřit po celé zahradě, přičemž největší koncentraci bylo možné vidět dnes po půl jedenácté v pavilonu Vodní světy. Kobry sice patří mezi nejjedovatější tvory světa, pro ZOO se však jejich mimořádný výskyt ukázal být velice přínosný.
Královédvorská ZOO chová v expozici Jedovatá Afrika tři kobry kapské, dvě kobry černé a dva kobříky kapské. Ve čtvrtek odpoledne se v ZOO objevily kobry zcela jiného druhu, a to členové týmu daňová KOBRA.
V pátek dopoledne pak KOBRA uspořádala v Hotelu Safari brífink pro média s aktuálními informacemi k případu UHLÍ. Poté se členové týmu přesunuli do pavilonu Vodní světy, kde jim ředitel ZOO Přemysl Rabas předal adopční diplom a poděkoval za finanční příspěvek na chov kober, který mezi sebou členové týmu vybrali. Jednalo se o osobní dar jednotlivců.
KOBRA si adoptovala velmi nebezpečné a útočné kobry černé, které patří mezi nejjedovatější hady Afriky. Na závěr akce zahrada připravila mimořádné krmení kober, samozřejmě těch adoptovaných. Obě černé kobry si pochutnaly na pěti myších. V rámci celé akce naštěstí nebylo zapotřebí žádného zásahu a všechny kobry i KOBRY byly spokojené.

Jana Myslivečková, tisková mluvčí

ZOO Dvůr Králové a. s.
Štefánikova 1029 | 544 01 Dvůr Králové
+420 499 311 299 | +420 608 541 138
jana.mysliveckova@zoodvurkralove.cz
propagace@zoodvurkralove.cz
www.zoodvurkralove.cz

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..