Chlumecký triatlonek 2013

VIII. Chlumecký triatlonek 2013Občanské sdružení Splašená lokomotiva z Chlumce nad Cidlinou pořádalo dne 31. srpna 2013 ve spolupráci s Odborovým sdružením železničářů a pod záštitou starosty města Chlumec nad Cidlinou a finanční podpory Královehradeckého kraje sportovní akci VIII. Chlumecký triatlonek.
Své zázemí měla tato sportovní akce v areálu ubytovny Chárovna u obce Pamětník, v jejímž okolí se celý triatlonový závod uskutečnil. Na startu závodu ve 14 hodin dostaly přednost ženy, které s mírným předstihem před mužskou částí startovního pole započaly první sportovní disciplínu chlumeckého triatlonu, kterou bylo plavání na vzdálenost 500 metrů. O chvíli později je ve stejné disciplíně následovali muži. Po zvládnutí plavecké části čekal na účastníky závodu 17 km cyklistický okruh, který ženy absolvovaly jednou, muži dvakrát. Závěr sportovní části pro obě kategorie představoval pětikilometrový běh, který byl zakončen zvláštní a podle některých závodníků nejnáročnější disciplínou. Těsně před cílem celého závodu totiž čekalo na závodníky pivečko a doběh do cíle byl možný až po vypití pořadateli závodu určeného množství. Na ženy čekal jeden půllitr, na muže potom tři půllitry, přičemž si mohli vybrat mezi alko a nealko variantou (11° Zlatopramen nebo nealko Birell).
Naším favoritem, který také nakonec mužskou část závodu vyhrál, byl jičínský lékař, chirurg MUDr. Josef Pešl, který se po úseku plavání i po cyklistické části závodu pohyboval na druhé příčce, nicméně v závěrečném běhu opravdu zabojoval a do cíle doběhl se slušným náskokem oproti zbytku startovního pole.
Výsledné pořadí na Chlumeckého triatlonku na předních příčkách:

Muži
1. místo – PEŠL Josef, celkový čas 1:26:03,9
2. místo – NOVÁK Vilém, + 01:27,6
3. místo – ŠIMAITIS Aistis, + 01:48,5
4. místo – MARTIŇÁK Jiří, + 02:00,0
Ženy
1. místo – VIDROVÁ Kristýna, celkový čas 1:06:36,5
2. místo – JIŘIŠTOVÁ Zuzana, + 03:59,4
3. místo – BRZÁKOVÁ Markéta, + 04:31,1
4. místo – ŠIMAITIENÉ Elena, + 04:37,7

Věřím, že jak pro závodníky, tak pro ostatní účastníky této povedené sportovní akce, byl osmý chlumecký triatlonek zážitkem, který si rádi v příštích ročnících zopakují.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..