ZOO Ostrava

ZOO OstravaNa návštěvu ostravské zoologické zahrady jsem měl příliš málo času na to, abych si vychutnal její atmosféru a posoudil její kvality opravdu kvalifikovaně, ale můžu hodnotit minimálně mé bezprostřední dojmy z její návštěvy.
V ZOO Ostrava se střídají úseky s moderními pavilony a udržovanou zelení s těmi, které by zasloužily rekonstrukci nebo minimálně trochu více péče a které mi připomínaly zastaralé expozice z dob socialismu. Například husté mříže některých klecí (např. s primáty) mě jako návštěvníka opravdu neuspokojily. Co mě naopak potěšilo, byla pestrost zvířecích druhů, na které jsem v ZOO narazil. Pobavila mě honička samečka lamy s nandu pampovým, kteří spolu obývají společný výběh, navázal jsem kontakt s kamerunskými kozami a asi tak z půl metru si vyfotografoval lvici. Celkově se mi ZOO líbila přes některé dílčí nedostatky, které jsem postřehl. Rozhodně až bude více času a já budu zase jednou v Ostravě, určitě si ZOO projdu pečlivěji.
Do ZOO Ostrava bohužel není narozdíl od naší královédvorské ZOO povolen vstup se psy, což je rozhodně velká škoda. Jak jsem vidět u nás v ZOO ve Dvoře Králové nad Labem, tak to jde bez problémů. Nebylo by od věci, kdyby v rámci svého dalšího rozvoje ZOO Ostrava pouvažovala o takových úpravách (stavebních, organizačních), které by návštěvu se psím přítelem jejím návštěvníkům umožnily.

Informace o ZOO Ostrava:
ZOO Ostrava se rozprostírá na přibližně 100 hektarech plochy a je chovatelem přibližně tří tisíc zvířecích jedinů v 350 druzích.
Služby, které ZOO Ostrava nabízí svým návštěvníkům:
– dětská hřiště,
– dětská kontaktní zoo,
– 3 unikátní botanické stezky,
– komentované krmení zvířat,
– večerní prohlídky zoo,
– bezbariérová zoo, prvky pro nevidomé,
– občerstvení a další.
– jízda vláčkem
– suvenýry ze zoo a další.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..