Dvůr Králové nad Labem – 10. Královédvorský ošetřovatelský den

Městská nemocnice a.s. ve Dvoře Králové nad Labem pořádala v úterý 10. května 2011 tradiční vzdělávací akci pro zdravotní sestry, zdravotnické laboranty a záchranáře pod názvem X. Královédvorský ošetřovatelský den. Akce probíhala v konferenčním sálu Penzionu za vodou.

V úvodu vystoupila se svým krátkým projevem, ve kterém ocenila náročnou práci zdravotnického personálu, krajská radní PharmDr. Jana Třešňáková, která je předsedkyní představenstva Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje, a.s., místopředsedkyní představenstva společnosti Městská nemocnice, a.s., jednatelkou ve firmě Centrální zdravotnická zadavatelská, s.r.o. a členkou představenstva Královéhradecké lékárny, a.s.

Před vlastními odbornými přednáškami také vystoupil bývalý kronikář Dvora Králové nad Labem Pavel Janoušek, aby svým poutavým vyprávěním seznámil přítomné s vlastními vzpomínkami na svůj pobyt v královédvorské nemocnici.

Po něm již přišla řada na odborný program akce, jenž tvořily následující přednášky:
První pomoc při střelném nebo bodném poranění – Prof. MUDr. Zbyněk Vobořil, DrSc.
Syndrom vyhoření – Vladimíra Brandová
První pomoc při poranění ruky – Vladimíra Vítová
Resuscitace – Zdeněk Pikl
Kolorektální karcinom – Hana Dvořáková
Stresová inkontinence – Dana Jiranová

Tato vzdělávací akce byla pořádána v rámci projektu č. CZ.1.04/1.1.02/35.00456 s názvem Vzdělávání zaměstnanců Městské nemocnice a.s., ve Dvoře Králové n.L., který je spolufinancován z Evropské unie, z prostředků Evropského sociální fondu (ESF) prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost (OP LZZ) a státního rozpočtu ČR.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..