ZOO Dvůr Králové součástí celosvětové kampaně na záchranu nosorožců

ZOO Dvůr Králové součástí celosvětové kampaně na záchranu nosorožcůDo ZOO Dvůr Králové v neděli 5. června, na Světový den životního prostředí, zavítá populární vietnamská zpěvačka Thu Minh, která je tváří celosvětové kampaně OSN na záchranu nosorožců a dalších ohrožených druhů. Thu Minh v dvorské zoo převezme patronát nad přesunem nosorožčí samičky Elišky, která by se v nejbližší době měla vydat na cestu do svého nového domova v Tanzanii.
„Pro záchranu nosorožců ve volné přírodě je nutné přesvědčit obyvatele východoasijských zemí, aby rohovinu z nosorožců přestali kupovat,“ uvádí Jan Stejskal, vedoucí mezinárodních projektů dvorské zoo.
Zahrada se proto společně s Thu Minh, s modelkou Gisele Bündchenovou, herečkou Li Bingbing, fotbalistou Neymarem a dalšími osobnostmi zapojila do kampaně OSN nazvané Wild for Life. „Velmi si vážíme toho, že část této kampaně zaměřená na nosorožce bude zahájena právě ve Dvoře Králové. Vnímáme to jako další ocenění našeho úsilí o ochranu přírody v Africe,“ dodává Jan Stejskal.
Thu Minh navštíví dvorskou zoo v rámci oslav Světového dne životního prostředí, který je tradičně pořádán Organizací spojených národů. Letošním tématem je boj proti nelegálnímu obchodu s divokými zvířaty.
Do zoo přijede Thu Minh podpořit i Monika Leová, česká Miss Earth 2013, jež je vietnamského původu. Program ve dvorské zoo začne ve 13 hodin u výběhu nosorožců vedle občerstvení Kifaru a jeho součástí bude soutěž pro návštěvníky. Výherce soutěže se společně s Thu Minh zblízka setká s nosorožčí samičkou Eliškou, která se právě připravuje na cestu do Afriky.
ZOO Dvůr Králové – patří mezi nejúspěšnější chovatele nosorožců na světě a daří se jí vracet nosorožce i do jejich původního prostředí. Na problém pytlačení nosorožců zoo upozornila na podzim roku 2014 spálením svých zásob nosorožčí rohoviny. Částečně i jako důsledek této sledované akce byla v dvorské zoo v listopadu 2015 podepsána deklarace mezi Vietnamem a ČR o potlačování nelegálního obchodu s ohroženými druhy, a to hlavně se slonovinou a nosorožčími rohy. Česká republika je jednou z tranzitních zemí, přes kterou především nosorožčí rohovina proudí do konzumentských zemí východní Asie.

Další informace o Světovém dni životního prostředí a kampani OSN:
http://www.wed2016.com/
https://wildfor.life/

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..