ZOO Dvůr Králové otevře o víkendu Africké safari a zahájí hlavní sezonu

ZOO Dvůr Králové otevře o víkendu Africké safari a zahájí hlavní sezonu. Foto (c) Simona JiřičkováPoslední dubnové dny jsou v ZOO Dvůr Králové věnovány přípravám na otevření Afrického safari a zahájení hlavní sezony, které proběhne v sobotu 29. dubna. Do safari už byli přesunuti ptáci a v současné době tam jsou převážena stáda afrických kopytníků. Návštěvníci se mohou těšit i na novinku ve Lvím safari, kam budou se samičí smečkou nově chodit i dva samci lvů berberských.
Jako první byli do Afrického safari přestěhováni ptáci „Na vodních plochách areálu tak budou moct návštěvníci pozorovat hejna pelikánů nebo husic, jeřáby královské a po několika letech se sem vrátí i kormoráni,“ říká zoolog Michal Podhrázský a doplňuje, že ani v tomto roce návštěvníci nepřijdou o pohled na pštrosa dvouprstého. Oproti loňskému roku, kdy tu byl jen jeden samec, sem ošetřovatelé letos přemístí celou skupinu.
Pracovníci zoo nyní navážejí do safari rovněž stáda afrických kopytníků, která se tu volně pohybují na ploše o velikosti více než 30 hektarů. “Antilopy, zebry a pakoně jsou v safari od května do konce září a často se stane, že tu vyvedou i nová mláďata,“ popisuje zoolog Jiří Hrubý. Safari je tvořeno velkými loukami, lesem a vodní nádrží. Projížďka vede po trase dlouhé okolo 5 km.
Do každodenního provozu bude od soboty uvedeno také Lví safari, které v tomto roce nabídne návštěvníkům novinku. Do jeho prostor budou chodit společně se lvími samicemi také mladí bratři lvů berberských Bart a Napoleon. Ti byli v minulé sezoně k vidění jen v expozici nebo ve venkovním výběhu.
Pro cestu do safari můžete mimo vlastních vozů využít také Afrika trucky nebo Safaribusy, ve kterých se během jízdy dozvíte něco nového o životě afrických zvířat od zkušených průvodců. Na oblíbené vyjížďky večerním safari se můžete vydat od června do září.
Zoologická zahrada je pro vás během hlavní sezony otevřena každý den od 9 do 18 hodin.

Jak na safari Jízdné Odjezdy
Vlastní automobil 195 Kč/osobní automobil každý den 9.00 – 17.30
Afrika truck (hromadná jízda doplněná o komentář průvodce) 60 Kč/ osoba každý den 9.00 – 17.30
Safaribus * (hromadná jízda doplněná o komentář průvodce) 30 Kč/osoba, děti a studenti zdarma každý den 9.00 – 17.30
Večerní safari Safaribusem* 180 Kč/dospělí, 135 Kč/děti a studenti červen, září – pátek a sobota, 20.00 a 21.00
červenec, srpen – každý den, 20.00 a 21.00

* nezajíždí do Lvího safari