ZOO Dvůr Králové oslaví 70. výročí svého založení

ZOO Dvůr Králové oslaví 70. výročí svého založeníDvorská zoologická zahrada si v neděli 8. května připomene 70 let od svého založení. V rámci výročního programu bude slavnostně otevřen nový hlavní vstup do zoo a pojmenována dvě letošní mláďata drilů – afrických primátů. K oslavám se kromě řady hostů spojených s historií zoo připojí zpěvačka Mariana Wesley a představitelé nigerijského velvyslanectví.
„Nový hlavní vchod a zároveň vjezd do safari jsme přebudovali tak, aby si návštěvník připadal, jako když vjíždí do skutečného národního parku v Africe,“ představuje jednu z novinek dvorské zoo její ředitel Přemysl Rabas.
Slavnostní přestřižení pásky proběhne v neděli ve 14 hodin. Součástí ceremoniálu bude rovněž oficiální zahájení provozu Informačního centra zoo a otevření nového Restaurantu Kibo, který návštěvníkům kromě dobrého jídla nabídne příjemnou vyhlídku do zahrady.
O hodinu později budou pojmenována dvě mláďata drilů černolících, vzácných primátů obývající pralesy Kamerunu a Nigerie, která se v zoo narodila na začátku tohoto roku. Jména pro samečky vybere zpěvačka nigerijského původu Mariana Wesley a zástupci nigerijské ambasády.
Závěr slavnostního programu bude patřit křtu originální emise známek, kterou zoo vydává u příležitosti 70. výročí, a vernisáži obrazů s africkou tématikou malíře Jana Skořepy, dlouholetého spolupracovníka Josefa Vágnera.
„Oficiální oslavy výročí proběhnou sice v jediný den, ale letošní jubileum chceme připomínat v průběhu celého roku. Už na konci května se do zoo po čtrnácti letech vrátí hroši a představíme západoafrické městečko Tiébélé. Za jednu z nejvýznamnějších letošní událostí však považujeme převoz Elišky, samičky nosorožce černého z našeho chovu, do Afriky, kde podpoří záchranu tohoto kriticky ohroženého druhu. Transport je naplánován na konec června“ dodává Přemysl Rabas.

Program výročí 70. let ZOO Dvůr Králové