Zahájení prázdnin v Královédvorské ZOO

Zahájení prázdnin v Královédvorské ZOONěkolik zajímavých akcí si pro své návštěvníky na úvod letních prázdnin připravila Královédvorská zoologická zahrada. V sobotu 28. června bude probíhat den s antilopou Derbyho a výstava kaktusů a sukulentů. V neděli 29. června se mohou zejména děti těšit na zahájení letošních prázdnin s doktorem Pacičkou.

Den s antilopou Derbyho

Sobota 28. 6. bude patřit antilopě Derbyho. Antilopa Derbyho (Taurotragus derbianus derbianus) je jedna z největších, nejkrásnějších a také nejohroženějších antilop na světě. Ve volné přírodě jich zbývá pouhých 170 jedinců a nelze se s ní setkat jinde než v západoafrickém Senegalu. Na její záchraně pracuje tým odborníků z České zemědělské univerzity v Praze již 14 let a díky jejich práci nyní čítá populace v lidské péči téměř 100 antilop Derbyho.

V rámci Dne s antilopou Derbyho se mohou návštěvníci dozvědět mnoho zajímavého o těchto kriticky ohrožených zvířatech, jejich záchranném programu i jak se do něj zapojit. Děti se mohou pomocí facepaintingu a výrobou papírových rohů a uší proměnit v antilopy Derbyho či v jiné zvíře, vybarvit si omalovánky nebo kreslit křídami na chodník. Přímo na místě bude možné přispět na záchranu těchto jedinečných antilop nákupem originálních antilopích suvenýrů.

Veškerý výtěžek z této akce jde na záchranný program antilopy Derbyho. Den s antilopou Derbyho pořádá ve spolupráci se ZOO Dvůr Králové občanské sdružení Derbianus CSAW, které sdružuje odborníky a studenty z České zemědělské univerzity v Praze a další dobrovolníky, kteří se aktivně zapojují do záchrany tohoto jedinečného zvířete.

Další informace o záchranném programu lze získat na webu: www.derbianus.cz

Výstava kaktusů a sukulentů

V sobotu 28. června bude v Královédvorské zoo zahájena prodejní výstava kaktusů, kterou pořádá Občanské sdružení Klub kaktusářů. Návštěvníci se mohou těšit na stovky kaktusů, sukulentů a dalších tropických rostlin. Výstava bude připravena vedle stánku kaktusářů, poblíž Neumannovy vily, a potrvá do neděle 6. července.

Zahájení prázdnin s Dr. Pacičkou

Doktor Pacička je pohádkový lékař, který se stará o zvířátka v zoo i v lese. ZOO Dvůr Králové navštívil už 1. června a společně s celým týmem sklidil veliký úspěch. Zábavné hraní a poznávaní na různých stanovištích v zoo si proto zopakujeme v neděli 29. června a zahájíme tak letošní prázdniny. V roli Dr. Pacičky se opět představí herec Jaroslav Šmíd. Ordinace Dr. Pacičky, kde se bude hrát a rozdávat Pacičkova trixesa a omalovánky, bude umístěna vedle Neumannovy vily. http://www.doktor-pacicka.cz/

(zdroj: Jana Myslivečková, ZOO Dvůr Králové)

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..