Zahájení hlavní sezóny v ZOO Dvůr Králové nad Labem

Zahájení hlavní sezóny v ZOO Dvůr Králové nad LabemJiž o tomto víkendu bude v královédvorské ZOO zahájena hlavní sezóna a otevřít by se měly i brány Afrického safari. Zoologická zahrada připravila pro své návštěvníky bohatý program po celou dobu velikonočních svátků. A určitě je na co se těšit.
O víkendu, přesněji v sobotu a v neděli 19. a 20. dubna, bude pro děti připravena velikonoční dílna, kde si budou moci uplést vlastní pomlázku. Velikonoční dílny budou připraveny v prostorech před Restaurací U Lemura a před občerstvením U Rotundy. Pomlázku si samozřejmě mohou děti odnést domů a použít ji v rámci koledy na velikonoční pondělí.
Pokud jde o vlastní slavnostní program, ten bude zahájen v sobotu ve 14 hodin u Pavilonu ptačí svět. Právě v tomto pavilonu nově vznikla vernisáž největší výstavy kamenných soch moderního afrického umění v České republice, která bude v rámci zahájení letní sezóny ZOO slavnostně otevřena. Další slavnostní otevření, které bude následovat, se týká nové expozice Jedovatá Afrika v pavilonu Vodní světy. Návštěvníci se mohou těšit na seznámení s nejjedovatějšími živočichy Afriky. Namátkou je možné jmenovat mamby nebo kobry. Slavnostní program bude pokračovat v nově zrekonstruovaném přednáškovéhom sálu nad Zooshopem. Přednáškový sál výrazně změnil podobu, v jaké ho mohli návštěvníci znát. Proměnil se v africké obydlí Tengenenge, pojmenované podle zimbabwské vesnice s největší sochařskou komunitou na světě, odkud také pocházejí vystavované sochy. Přednáška manželů Homolkových z organizace Africkésochy.cz se bude týkat právě této komunity a také cesty kamenných soch do Čech.
Na velikonoční pondělí se mohou návštěvníci těšit na křtiny už 250. mláděte žirafy. Křtiny budou probíhat od 13,30 hodin u výběhu žiraf Rotschildových. A kdo jiný by byl lepším kmotrem čtvrttisícové žirafy narozené v historii ZOO Dvůr Králové na Labem než známý herec Petr Čtvrtníček?
O pravou africkou atmosféru v ZOO se po celou dobu velikonočních svátků zaslouží i známá hudební a taneční skupina IYASA ze Zimbabwe.
Jak vidíte, program akce je opravdu bohatý. Tak neváhejte a přijďte si tu skvělou atmosféru do ZOO vychutnat i s vašimi dětmi.

Program zahájení hlavní sezóny v ZOO Dvůr Králové nad Labem:

sobota 19.4.2014
09:00 – zahájení letní sezony – otevření safari
10:00 – vystoupení hudební skupiny IYASA
10:00 – 13:00 – velikonoční dílna
14:00 vernisáž výstavy Afrických kamenných soch
slavnostní otevření expozice Jedovatá Afrika
slavnostní otevření Galerie Tengenenge
vystoupení hudební skupiny IYASA

neděle 20.4.2014
10:00 vystoupení hudební skupiny IYASA
10:00 – 13:00 Velikonoční dílna
14:00 vystoupení hudební skupiny IYASA

pondělí 21.4.2014
10:00 vystoupení hudební skupiny IYASA
13:30 křtiny 250. žirafy – kmotrem Petrem Čtvrtníčkem
14:00 vystoupení hudební skupiny IYASA

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..