V ZOO Dvůr Králové se znovu líhnou plameňáci růžoví

ZV ZOO Dvůr Králové se znovu líhnou plameňáci růžovíPo sedmi letech plameňáci růžoví opět vystavěli svá hnízda v ZOO Dvůr Králové a 10 párů svědomitě sedí na vejcích. Tři mláďata se už vylíhla.
Plameňáci jsou velmi konzervativní tvorové a nemají rádi změny, což se projevilo po nutném přesunu části hejna do jiných zoologických zahrad. Ze zmenšeného hejna chtěla hnízdit třeba jen jedna samička, když však zbytek hejna odešel do pavilonu, nevydržela sama ve výběhu a připojila se k hejnu.
Od roku 2008 se tak v ZOO Dvůr Králové podařil pouze umělý odchov jednoho mláděte a tři mláďata se podařilo odchovat u pěstounů (plameňáků) v Zoo Liberec a Zoo Jihlava. Umělý odchov je přitom velmi náročný, protože plameňáci krmí svá mláďata jakýmsi „mlékem“, které se utváří ve voleti a je obtížné ho uměle nahradit.
V minulých letech se hejno podařilo doplnit dalšími jedinci, což vedlo k jeho stabilizaci. Klidnější atmosféra přispěla k tomu, že hnízdí mnohem víc párů než v minulých letech a v ZOO Dvůr Králové teď nadšeně pozorují, jak mláďata sílí. Vidět je mohou i návštěvníci ve venkovní voliéře ze správní budovou zoo (Neumannova vila).

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..