V safari parku probíhá nejpopulárnější akce podzimu

V safari parku probíhá nejpopulárnější akce podzimuPrávě probíhající Týden duchů nabízí tvořivé dílny s dlabáním tykvových luceren, denně zajímavá krmení zvířat dýněmi, prohlídky večerní zoo i proslulou Strašidelnou stezku.
Od 23. do 31. října. areál safari parku postupně zaplavují dýně, které příchozí sami vydlabou a naleznou pro ně to nejlepší místo. „Každý další den bude díky výzdoba safari parku jiná a bohatší. Na zájemce čeká přes devět tun oranžových dýní různých velikostí a tvarů, což slibuje vůbec nejpůsobivější podívanou v historii akce,“ prozradila Markéta Grúňová z oddělení mezinárodních projektů a komunikace.
Dýňové dílny jsouu pro návštěvníky připraveny bezplatně každý den. Také zvířata se ovšem těší z podzimní nadílky tykví. Ošetřovatelé pro vybrané druhy připravili speciální hostinu. Ta zvířata přirozeně zabaví a aktivuje, takže se lidé mohou těšit na zajímavou podívanou. „Pro některé druhy, kterým dýně nabídneme, jsou vítaným zpestřením jídelníčku, pro další netradiční formou servírování, která probudí chuť objevovat nebo si hrát,“ doplňuje Markéta Grúňová. V průběhu týdne čekají dýňové hody třeba na slony, orangutany nebo šimpanze. Jako hračka poslouží dýně například levhartům, psům ušatým či surikatám.


Denně vyrážejí i netradiční večerní procházky do potemnělého areálu s průvodcem za svitu loučí. Ve středu a čtvrtek je navíc ozvláštní ještě speciální povídání o netopýrech. Díky spolupráci Safari Park resortu, Střední průmyslové školy a Střední odborné školy Dvůr Králové nad Labem nově vznikla odpočinková zóna, kde si děti mohou nechat namalovat strašidelné obličeje nebo z vlasů vytvořit bláznivé účesy. „Rodiče si přitom budou moci odpočinout a dopřát si masáž od stylově oblečených masérů,“ zve manažerka resortu Markéta Kirschová.
Vrcholem Týdne duchů bude tradiční Strašidelná stezka, která se bude konat v sobotu 31. října od 16 do 19 hodin. Na několika zastaveních čeká její účastníky řada strašidelných úkolů nejen s tematikou zvířat.

Program Týdne duchů 2021