Týden duchů v Safariparku Dvůr Králové začíná 27. října

Týden duchů v Safariparku Dvůr Králové začíná 27. října. Foto (c) Simona JiřičkováV Safari Parku Dvůr Králové bude v sobotu 27. října zahájena devítidenní podzimní akce Týden duchů. Návštěvníky čeká tradiční dlabání dýní, magickou atmosféru zahrady navodí strašidelná výzdoba, obživlý duch z Afriky nebo sraz strašidel, který proběhne v sobotu 3. listopadu.
Během celého Týdne duchů si budou moct návštěvníci každý den na určených stanovištích vydlabat dýně dle své fantazie a umístit na libovolné místo v zahradě. Večer tak díky tomu areál ožije stovkami rozsvícených dýňových strašidýlek. O víkendech pak bude možné vyrobit si i svého strašáka z přírodnin pod vedením umělkyně Matyldy.
Program akce doplní o víkendech a podzimních prázdninách noční pozorování netopýrů, večerní komentované prohlídky zahrady s loučemi, africký duch nebo dýňové enrichmenty pro zvířata. V úterý 30. října navíc proběhne Den s Lesy ČR, který nabídne dětem i dospělým soutěžní stezku s několika stanovišti za poznáním české přírody.
Týden duchů vyvrcholí v sobotu 3. listopadu. V podvečer si v zahradě uspořádá sraz mnoho známých i méně známých strašidel. Otestovat svou odvahu a vydat se na strašidelnou stezku mezi čarodějnice, kostlivce a jiné příšery bude možné od 16 hodin.
Pokladna zahrady bude během Týdne duchů, který potrvá až do 4. listopadu, otevřena od 9 do 18 hodin, zůstat ale můžete i déle. V provozu bude rovněž lanový park Katika Miti.
Více k programu na: https://safaripark.cz/cz/naplanuj-si-navstevu/plan-akci/tyden-duchu
cover_tyden_duchu