Světový den porozumění autismu

Světový den porozumění autismuDruhého dubna se každým rokem budovy po celém světě rozsvícejí modře. Děje se tomu tak v rámci mezinárodní iniciativy pod názvem “Light it up in blue”. 2. duben je totiž světovým dnem porozumění autismu. Modrá barva symbolizuje komunikaci a vyjadřování, tedy dvě oblasti, ve kterých mají lidé s autismem největší problémy. Lidé se touto iniciativou snaží upozornit na to, že je třeba zkvalitňovat život lidí s autismem tak, aby mohli prožít pokud možno plnohodnotný a důstojný život.
Akce se neomezuje pouze na jeden dubnový den. Po celý měsíc probíhá na různých místech řada akcí, které se snaží na problémy autistů upozornit a tyto lidi podpořit.
Ve Dvoře Králové nad Labem se může veřejnost zúčastnit besedy s dospělými autisty, která proběhne v rámci akce na podporu osvěty autismu pod názvem “Putování po proudu 2014”. Tato beseda, která je součástí aktivity, při které dospělí autisté putují po České republice od města k městu a na konci většiny dní uspořádají besedu o životě lidí s autismem. Těchto besed se pravidelně účastní hosté, kteří mají k problematice životu lidí s autismem co říct. Tato osvětová akce proběhne ve Dvoře Králové nad Labem tento pátek 4. dubna od 17 hodin v přednáškovém sálu v budově Špýcharu (Městské muzeum).

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..