Ředitel ZOO Dvůr Králové obdržel významnou cenu

Ředitel ZOO Dvůr Králové obdržel významnou cenuPřemysl Rabas, ředitel dvorské zoologické zahrady, se stal teprve druhým českým držitelem významného ocenění Stanislava Kudravceva, které je udíleno za přínos v oblasti zoologických zahrad. Udílení je pořádáno v rámci každoročního konání konference Euroasijské asociace zoologických zahrad a akvárií (EARAZA), která proběhla v prvním srpnovém týdnu v ruském Novosibirsku.
Cenu Stanislava Kudravceva převzal ředitel ZOO Dvůr Králové Přemysl Rabas spolu s peněžitou prémií v hodnotě jednoho tisíc EUR. „Rozhodl jsem se věnovat polovinu peněžní odměny Okské rezervaci pro jejich vysoce odborné projekty spojené s ochranou jeřábů. Zbytek částky jsem nechal převést na konto WILDLIFE, ze kterého jsou financovány projekty dvorské zoo spojené s ochranou afrických zvířat, zvláště pak nosorožců,“ říká Přemysl Rabas, který se po bývalém řediteli pražské zoo Bohumilu Královi stal teprve druhým českým držitelem tohoto ocenění.
Konference EARAZA se zúčastnilo více než dvě stovky zástupců členských zoo z celého světa. Během setkání se seznamovali s nejnovějšími poznatky z oblasti chovu a ochrany vzácných zvířat. Ocenění je pojmenováno po mimořádném odborníkovi v oboru zoologie Stanislavu Kudravcevovi, který řadu let působil v moskevské zoo. Zemřel v roce 1996.

MVDr. Přemysl Rabas, ředitel ZOO Dvůr Králové