OSH – Open Skies for Handicapped 2013

osh-open-skies-for-handicapped-2013Dne 22. června 2012 jsem se s rodinou díky sdružení Společnost pro podporu mentálně postižených lidí zúčastnil akce OSH – Open Skies for Handicapped 2013 na letišti v Hradci Králové.
Jednalo již šestý ročník akce, která se koná na letišti v Hradci Králové. Jejím smyslem je umožnit postiženým spoluobčanům zážitek z vyhlídkového letu. Akce probíhala celý den a doprovodný program byl určen i pro ostatní veřejnost. Vstup pro všechny návštěvníky akce konající se pod záštitou ministra obrany ČR byl zcela zdarma.
Během akce měli její návštěvníci možnost shlédnout ukázky vojenské techniky, ukázky práce Policie ČR, pyrotechniků a Taekwondo klubu TJ Hradec Králové. Na kulturním pořadu byla vystoupení kapel SkA’n’DaaL music ensemble, Vendetta a Unisono. Své umění vystavovali a předváděli letečtí modeláři z klubu LMK Falemo.
A co bylo úplně nejlepší? Největším zážitkem z akce pak byl pro mě a našeho Tomáška vyhlídkový let armádním speciálem Czech Air Force CASA C-295M 0452 (ano, je to právě jedno z těch mediálně propíraných a podle některých zdrojů údajně předražených a nespolehlivých letadel) nad částí Královéhradeckého kraje. Byl to náš první let letadlem v životě, trochu jsem se tedy obával, ale musím konstatovat, že se povedl. Tomášek se sice během celého letu nepodíval z okénka a z letadla vycházel zelený jako vodník (let mu přece jenom trošku pošteloval trávení) ale ve finále se mu zážitek líbil.
Za sebe musím říct, že považuju za pěkné, že se najdou lidé, kteří jsou ochotni pro pomoc lidem s mentálním postižením zorganizovat a zajistit takovouto akci. Děkuju tak všem pořadatelům, organizátorům, spolupracujícím organizacím, dobrovolníkům, sponzorům a Armádě ČR, že se na akci Open Skies for Handicapped 2013 podíleli.
V galerii pod článkem se můžete podívat nejen na to, jak to na Open Skies for Handicapped 2013 vypadalo, ale naleznete v ní i letecké snímky Královéhradeckého kraje.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..