Ministryně Klára Dostálová navštívila královédvorskou nemocnici

Ministryně Klára Dostálová navštívila v doprovodu starosty Jana Jarolíma královédvorskou nemocniciMinistryně pro místní rozvoj Klára Dostálová ve středu 20. listopadu navštívila Královéhradecký kraj. Zavítala také do Dvora Králové nad Labem, kde si v doprovodu starosty města Jana Jarolíma, statutárního ředitele Městské nemocnice Dvůr Králové nad Labem Miroslava Vávry a hlavní sestry Jany Holanové prohlédla nemocnici, jež je součástí Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje.
Paní ministryně se podívala např. do biochemických a hematologických laboratoří, které jsou v provozu dva roky, a mimo jiné si zde nechala odebrat krev. Dále se zajímala o zatím neuskutečněnou výstavbu nových operačních sálů v podlaží nad laboratořemi a s Miroslavem Vávrou diskutovala o budoucím rozvoji zdravotnického zařízení včetně možnosti zřízení urgentního příjmu.
„Nemocnice má dlouhodobě stabilizovaný personál, a to jak v případě lékařů, tak sester. Ročně hospitalizujeme zhruba 5000 pacientů. Vybudování nových operačních sálů i zřízení urgentního příjmu by se do provozu nemocnice promítly pozitivně,“ uvedl Miroslav Vávra.
Setkání se zúčastnili také poslanci Pavel Plzák a Jiří Mašek a přítomen byl i dlouholetý podporovatel městské nemocnice Jiří Hlavatý, statutární ředitel a majitel královédvorské společnosti JUTA, a. s., která přispěla Královéhradeckému kraji na výstavbu laboratoří částkou 8 mil. Kč.
„Jsem rád, že si paní ministryně na návštěvu královédvorské nemocnice našla čas a seznámila se s vizí jejího rozvoje. Toto zdravotnické zařízení je důležité nejen pro Dvůr Králové nad Labem, ale pro celý region. Zachování rozsahu dosud poskytované péče je jedním z předpokladů pro rozvoj města a také jednou z mých priorit,“ řekl starosta Jan Jarolím.
Městská nemocnice, a. s., Dvůr Králové nad Labem v současné době poskytuje péči na odděleních akutní lůžkové péče v odbornostech interny, chirurgie a urologie, které doplňuje lůžkové oddělení následné péče. Nemocnice zároveň provozuje interní, chirurgické a urologické ambulance, pracoviště endoskopie, dětské lékařské pohotovostní služby a rehabilitace. Oblast komplementu pak pokrývá oddělení klinické biochemie a hematologie a pracoviště zobrazovacích metod (rentgen, počítačová tomografie a ultrazvuk). V případě urologie se jedná o péči ve spádové oblasti pro 135 tisíc obyvatel, u oborů interny a chirurgie pro zhruba 35 tisíc obyvatel.

Miroslava Kameníková