Kudowa Zdrój – tržnice, Třebechovice pod Orebem

Kudowa Zdrój - tržnice, Třebechovice pod OrebemV sobotu 1.8. jsme vyrazili na neplánovaný výlet do Polska. Tradičním cílem bylo městečko Kudowa Zdrój. Na tržnici, kterou jsme navštívili jako první a kde není snad nic, co by stálo za to koupit, jsme strávili jen chvilku. S mírným sentimentem vzpomínám na doby, kdy jsme vyráželi do Polska za “výhodnými” nákupy a vraceli se zpátky se zásobami kapučína, čaje, cukrovinek, případně nějakou tou televizní anténou nebo autopotahy. Mnohem víc nás teď Polsko láká jako relativně neznámý a neprozkoumaný kus země prakticky za rohem. Nevím, jestli je to jenom můj subjektivní názor, ale zdá se mi, jako byla Kudowa Zdrój nějaká jiná, lepší oproti tomu, jakou ji pamatuju z dob ještě nedávných. Možná s tím, jak odpadly celní kontroly na hranicích a Polsko je pro nás o ten chloupek přístupnější, stává se výlet za hranice pro nás pohodlnějším. S tím pak jde ruku v ruce fakt, že nabývám mnohem větší pohody a více si užívám výlet jako takový. Z tržiště jsme pokračovali do centra města, kde jsme se příjemně prošli promenádou a parkem. Kudowa Zdrój na mě poprvé zapůsobila jako opravdové lázeňské městečko. Hezké, upravené, osázené květinami a plné turistů, užívajících si atmosféry slunečného letního dne. Mírně nás zaskočilo akorát značení toalet, kde v Polsku nepoužívají k rozlišení na pánskou a dámskou část symbolů panáčka a panenky, ale trojúhelníku a kolečka. Doteď v tom mám trochu zmatek.
Na oběd jsme se vydali na lowisko. Tentokrát bylo zřejmě v Lowisku u Źana přímo v Kudowe Zdroji příliš mnoho hladových turistů, což jsme usoudili podle toho, že nebylo pro velké množství aut v jeho okolí kde zaparkovat. Lowisko i smazalnia pstraga Kudowa-Zdrój je příjemným místem pro rodinou rekreaci a chutný oběd, ale s parkováním u tohoto lowiska to někdy bývá složité, vydali jsme se proto na lowisko do asi 8 kilometrů vzdálené Pstružné. Tato vesnička nás odměnila za cestu po rozbité a téměř neviditelnými dírami oplývající silnici krásným výhledem po okolních kopcích a nedalekém skanzenu. Parkování je tu navíc bývá bezproblémové.
Zájezdy do polské Kudowy Zdroje pořádá řada cestovních kanceláří a agentur. Zájezdy do Polska jsou atraktivní zejména pro důchodce. Pro ty může být návštěva Polska díky výhodným nákupům velice atraktivní.
Po mírně pozdním obědu v podobě tří smažených pstruhů jsme Polsko opustili a vydali se na koupaliště v Třebechovicích pod Orebem. Třebechovice pod Orebem jsou známé především díky Třebechovickému betlému, pro návštěvníky tohoto městečka u Hradce Králové může být zajímavé i koupaliště Bor, kam občas vyrážíme i my. Koupaliště Bor v Třebechovicích pod Orebem se nelézá vedle fotbalového stadionu v pěkném prostředí borového lesa. Disponuje mimo několika bazény, brouzdalištěm, tobogánem a stánky s občerstvením. Prostředí koupaliště je příjemné, vstupné je přijatelné, a tak můžu návštěvu koupaliště Bor v Třebechovicích pod Orebem vřele doporučit.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..