Královédvorský Safariběh ČSOB vynesl nosorožcům přes 130 tisíc korun

Safariběh ČSOB 2018, který byl letos uspořádán na podporu návratu dvorských nosorožců do přírody, přinesl na speciálního konto Wildlife přes 130 000 Kč. Běhu se zúčastnilo 664 závodníků včetně herečky Ester Geislerové a moderátorky Moniky Leové. Jedná se o nejvyšší účast v celé čtyřiatřicetileté historii safariběhu. Na návrat nosorožců zpět do volné přírody přispívali účastníci nejen svým startovným, ale i nákupem originálních suvenýrů.
“Částka překonala naše očekávání. Nejenže na start dorazil rekordní počet běžců, ale lidé velmi ochotně přispívali i nákupem triček, hrnečků a pohledů s motivem nosorožčího mláděte, který navrhla malířka Lela Geislerová. Byla to povedená akce, které se rok od roku účastní více lidí, a to i díky podpoře našich partnerů,” říká ředitel Safari Parku Dvůr Králové Přemysl Rabas. Generálním partnerem běhu se i letos stala ČSOB.
Výtěžek z běhu bude věnován na financování transportu několika dvorských nosorožců do národního parku Akagera ve Rwandě. Jednání o přesunu byla zahájena už v roce 2016 a samotný transport by mohl proběhnout v první polovině příštího roku.
Safariběh ČSOB 2018 dále podpořily tyto instituce: Město Dvůr Králové nad Labem, TJ Dvůr Králové nad Labem, Ski Resort Černá Hora – Pec, Yellow Point, Craft, AUTO IN Nissan, Kooperativa a další.