Kam si jít zaplavat?

Bazén, kam si jít zaplavat?Dvůr Králové nad Labem bohužel momentálně nedisponuje důstojným krytým bazénem. Během letní sezóny nebyl v provozu plavecký bazén na Tyršově koupališti a o tom v městských lázních je škoda se zmiňovat. Zajímavou možností pro Dvoráky může být návštěva bazénu Sportovního zařízení města Hořice. Do Hořic v Podkrkonoší to není daleko a mezi oběma městy je rychlé dopravní spojení autem i autobusem. Pokud vyrazíte do Hořic autem, můžete vcelku bez problémů bezplatně zaparkovat v blízkosti sportovního centra, pokud jedete autobusem, z autobusového nádraží k němu dorazíte do 10 minut.
Sportovní zařízení města Hořice disponuje plaveckým bazénem, vířivkou a dětským brouzdalištěm. Při běžném provozu si ve vířivce a dětském brouzdališti můžete užít vodních efektů, které jsou spouštěny v přibližně dvacetiminutových intervalech.
Před výletem do Hořic si doporučuji ověřit, zda bazén disponuje volnou kapacitou. Může se stát, že bazén nebo jeho část (např. brouzdaliště a vířivku) má zrovna někdo pronajatý, a vy tak přijdete zkrátka. V lepším případě budete mít k dispozici alespoň plavecký bazén. Pak ovšem stojí za zvážení, jestli se spokojíte s takovým omezením, když zaplatíte stejné vstupné jako když jsou k dispozici všechny části bazénu. Ačkoli je sportovní centrum vybaveno moderním systémem pro správu vstupného, jeho ceník v takových případech žádnou slevu nenabízí.
Z mých dosavadních návštěv sportovního centra převládá spokojenost. Voda je příjemně teplá, čistá, hygiena prostředí bezvadná.
Kromě bazénu navíc provozuje sportovní centrum saunu a masáže, kuželnu, squashový kurt a veřejná sportoviště. Pokud vás zajímá více informací, navštivte stránky sportovního centra Hořice.
Malé povzdechnutí na závěr, které se přímo nabízí – je veliká škoda, že takové zařízení u nás ve Dvoře Králové nad Labem nenajdeme.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..