Hořice v Podkrkonoší, Vyšší a střední zemědělská škola

Hořice v Podkrkonoší je krásné městečko v okresu Jičín, které je známé zejména díky tradičním Hořickým trubičkám, pořádání motoristického závodu 300 zatáček Gustava Havla a tradiční kamenické škole. Hořice v Podkrkonoší jsou po právu nazývány jako město kamenné krásy, protože sochy různých sochařských stylů zdobí město téměř na každém kroku. Velká výstava sochařských děl je k dispozici ke shlédnutí na vrchu Gotthard.

Hořice v Podkrkonoší jsou mimo jiné centrem středního školství. Gymnázium, Obchodní akademie, Střední průmyslová škola kamenická a Vyšší a střední škola zemědělská činí město dočasným domovem pro velké množství studentů ze širokého okolí. Sám jsem na zdejší Střední zemědělské škole studoval, tak mám na Hořice v Podkrkonoší povětšinou pěkné vzpomínky z mých studentských let.

Protože se mi dnes příliš nechtělo do plaveckého bazénu Sportovního centra Hořice, který jinak navštěvuji rád, vydal jsem se na procházku na Gotthard, kolem Vyšší a střední zemědělské školy a dále směrem k hvězdárně, abych cestou nafotil několik fotografií z tohoto pěkného města.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..