Dovolená v Krkonoších – Janské Lázně

Dovolená v Krkonoších - Janské LázněNaši rodinnou dovolenou jsme se rozhodli strávit v Krkonoších. Zázemím pro naše výlety se nám stala jedna z Chalup u Smrčiny (http://www.chalupyusmrciny.cz) nedaleko Hoffmanovy Boudy v Janských Lázních. Chalupy u Smrčiny jsou moderní, před několika lety vybudované objekty s apartmány, vybavenými kuchyňkami, satelitní TV, vlastní koupelnou a WC. Parkování pro hosty je zdarma přímo u chalup na vyhrazeném parkovišti.
Dovolenou jsme zahájili procházkou po Janských Lázních. Nejprve jsme zamířili k dětské léčebně Vesna. Je to už (moment, počítám…)…(ještě chvilku…)… 27! let, co jsem byl ve Vesně jako chabrus na průdušky na léčebném pobytu. Pár fragmentů vzpomínek na tu skoro zapomenutou epizodku ze života mi zůstalo v paměti, a tak jsem si je rád oživil. Zejména na Vincentku, kterou jsme denně popíjeli, a Hermelín, který jsem nechtěl zbaštit ke svačině a který skončil v záchodové míse a ne a ne se nechat spláchnout.
Naše další kroky vedly od dětské léčebny Vesna k lanovce na Černou horu. Černohorský expres, kabinková lanovka je jednou z nejmodernějších lanových drah v České republice. V provozu je prakticky po celý rok. Tomáška, který se lanovky moc bál, jsme přesvědčili, že se jedná o letadlovou loď Enterprise, což ho na jízdu lanovkou přímo nalákalo.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..