Detektivem v říši zvířat a zajímavosti ze zákulisí ZOO

Detektivem v říši zvířat a zajímavosti ze zákulisí ZOO. Foto (c) Simona ValentováOd 2. 2. do 15. 3. 2015 nabízí ZOO návštěvníkům zdarma prohlídku s odborným průvodcem. Pro ty, kteří mají rádi kvízy a soutěže, budou na hlavní pokladně připraveny také listy pátracího kvízu. Zajímavosti ze zákulisí ZOO, netradiční představení zvířat i odpovědi na zvídavé otázky nabízí zahrada zdarma po celou dobu jarních prázdnin, tedy od 2. února do 15. března. Každou středu a pátek v 13:00 bude u hlavního vchodu pro návštěvníky k dispozici odborný průvodce zdarma. Skupinu, maximálně 25 zájemců, čeká přibližně hodinová procházka se zajímavým výkladem. V případě většího zájmu bude připraveno i více průvodců.
Pro všechny, kteří se chtějí na chvíli stát „detektivy v říši zvířat“, bude připraven napínavý pátrací závod po ZOO. Pátrat, hledat zvířata a správné odpovědi si mohou zkusit celé rodiny i jednotlivci. Stačí si vzít na pokladně ZOO (samozřejmě zdarma) připravené listy pátracího kvízu a podle mapy vyrazit na dobrodružnou procházku osmi tropickými pavilony. Soutěživé rodiny si mohou stanovit i časový termín na setkání v cíli závodu. Tím je galerie Pravěk očima Zdeňka Buriana, kde budou umístěny na stojanu (naproti paní pokladní) správné odpovědi a drobné dárky.
Zahrada je otevřena každý den od 9 hodin do 16 hodin, pavilony, kromě Ptačího světa, se zavírají v 18 hodin. V ZOO je možné se zdržet i po 16. hodině a odejít automatickými turnikety. Do výběhů chodí dopoledne řada nových mláďat, například zebry Böhmovy, nebo telata skotu dahome. Novinky nabízejí i tropické pavilony. Ve Vodních světech bylo minulý týden umístěno šest zajímavých tlamovců čelnatých (Cyphotilapia frontosa ‘Blue Zaire Moba’) z jezera Tanganika.

Jana Myslivečková
Tisková mluvčí

ZOO Dvůr Králové a. s.
Štefánikova 1029 | 544 01 Dvůr Králové

+420 499 311 299 | +420 608 541 138
jana.mysliveckova@zoodvurkralove.cz
propagace@zoodvurkralove.cz
www.zoodvurkralove.cz

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..